TP-LINK SG3218XP-M2
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): SG3218XP-M2
Prekės kodas (MPN): SG3218XP-M2
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 652,70 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Omada SG3218XP-M2 V1.6 - switch - 16 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 16 ports - L2+ - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 2.5GBase-T + 8 x 100/1000/2.5G (PoE+) + 2 x 10Gb Ethernet SFP+ (uplink) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 240 W |
| Performance: | Switching capacity: 120 Gbps Packet forwarding rate: 89.28 Mpps |
| Capacity: | Priority queues: 8 IPv6 interfaces: 32 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, static IP routing, IGMPv3, MLDv2, MLD, MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP, RMON 3, RMON 9, RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2 |
| Features: | Flow control, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, DoS attack prevention, port mirrori |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 8 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 18 cm x 4.4 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/8.1/10/11 |
TP-LINK SG3218XP-M2 Omada 16-Port 10GE SFP+ L2+ managed Switch 8x 2.5G PoE+ 8x 2.5G Non-PoE 2x 10G SFP+ 1x RJ45/Micro-USB Console |
| Product description: | TP-Link Omada SG3218XP-M2 V1.6 - switch - 16 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 16 ports - L2+ - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 2.5GBase-T + 8 x 100/1000/2.5G (PoE+) + 2 x 10Gb Ethernet SFP+ (uplink) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 240 W |
| Performance: | Switching capacity: 120 Gbps Packet forwarding rate: 89.28 Mpps |
| Capacity: | Priority queues: 8 IPv6 interfaces: 32 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, static IP routing, IGMPv3, MLDv2, MLD, MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP, RMON 3, RMON 9, RMON, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2 |
| Features: | Flow control, BOOTP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, DoS attack prevention, port mirrori |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 8 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 18 cm x 4.4 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/8.1/10/11 |
TP-LINK SG3218XP-M2 Omada 16-Port 10GE SFP+ L2+ managed Switch 8x 2.5G PoE+ 8x 2.5G Non-PoE 2x 10G SFP+ 1x RJ45/Micro-USB Console