TP-LINK Outdoor 2.4GHz 300Mbps WLAN AccP
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): CPE210
Prekės kodas (MPN): CPE210
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 47,35 € | |
| S1 | - / - | - | 48,35 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link CPE210 - v2 - radio access point - Wi-Fi |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - outdoor |
| Processor: | 1 x Qualcomm MIPS 24KC 650 MHz |
| Ram: | 64 MB |
| Flash memory: | 8 MB |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Included accessories: | PoE injector, pole mount |
| Os required: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Microsoft Windows 98 Second Edition, Linux, Microsoft Windows NT, Micro |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | DC 16 - 27 V |
| Dimensions (wxdxh): | 7.9 cm x 6 cm x 22.4 cm |
Aprašymas TP-LINK’s 2.4GHz 300Mbps 9dBi Outdoor CPE, the CPE210 is dedicated to cost effective solutions for outdoor wireless networking applications. With its centralized management application, it is ideal for point-to-point, point-to-multipoint and outdoor Wi-Fi coverage applications. Professional performance, coupled with user-friendly design, makes CPE210 an ideal choice for both business and home users. Funkcijos Built-in 9dBi 2x2 dual-polarized directional MIMO antenna Adjustable transmission power from 0 to 27dBm/500mw System-level optimizations several kilometers long range wireless transmission TP-LINK Pharos MAXtream TDMA (Time-Division-Multiple-Access) technology improves product performance in throughput, capacity and latency performance, ideal for PTMP applications Centralized management system - Pharos Control Different operation modes Passive PoE Adapter supports up to 60 meter (200 feet) Power over Ethernet deployment and allows the device to be reset remotely |
| Product description: | TP-Link CPE210 - v2 - radio access point - Wi-Fi |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External - outdoor |
| Processor: | 1 x Qualcomm MIPS 24KC 650 MHz |
| Ram: | 64 MB |
| Flash memory: | 8 MB |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Included accessories: | PoE injector, pole mount |
| Os required: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Microsoft Windows 98 Second Edition, Linux, Microsoft Windows NT, Micro |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Power: | DC 16 - 27 V |
| Dimensions (wxdxh): | 7.9 cm x 6 cm x 22.4 cm |
Aprašymas
TP-LINK’s 2.4GHz 300Mbps 9dBi Outdoor CPE, the CPE210 is dedicated to cost effective solutions for outdoor wireless networking applications. With its centralized management application, it is ideal for point-to-point, point-to-multipoint and outdoor Wi-Fi coverage applications. Professional performance, coupled with user-friendly design, makes CPE210 an ideal choice for both business and home users.
Funkcijos
Built-in 9dBi 2x2 dual-polarized directional MIMO antenna
Adjustable transmission power from 0 to 27dBm/500mw
System-level optimizations several kilometers long range wireless transmission
TP-LINK Pharos MAXtream TDMA (Time-Division-Multiple-Access) technology improves product performance in throughput, capacity and latency performance, ideal for PTMP applications
Centralized management system - Pharos Control
Different operation modes
Passive PoE Adapter supports up to 60 meter (200 feet) Power over Ethernet deployment and allows the device to be reset remotely