TP-LINK Omada 8-Port Gigabit Smart Sw
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): SG2210P
Prekės kodas (MPN): SG2210P
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 147,12 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SG2210P V5 - switch - 8 ports - smart |
| Device type: | Switch - 8 ports - smart |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 + 2 x SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Poe budget: | 61 W |
| Performance: | Bandwidth: 20 Gbps Forwarding performance: 14.88 Mpps |
| Capacity: | Active VLANs: 512 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, IGMPv3 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 20.9 cm x 12.6 cm x 2.6 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Microsoft Windows 98 Second Edition, Linux, Microsoft Windows NT / 2000 |
Aprašymas TP-Link Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is equipped with 8 Gigabits RJ45 ports and 2 SFP slots, all RJ45 Ports support IEEE 802.3af/at with a total PoE power budget of 61 W and useful PoE power management features. The switch provides high performance, enterprise-level QoS, useful security strategies and rich layer 2 management features. TP-Link's Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is specially designed for the small and medium business networks that require efficient network management. TL-SG2210P comes with a comprehensive set of features, such as Link Aggregation Group, 802.1Q VLAN, Access Control Lists (ACL), Quality of Service (QoS L2 to L4), Storm Control and IGMP Snooping to provide a small or medium-sized business with a network that is geared for growth while ensuring performance and reliability. What's more, its easy-to-use web management interface means faster setup and configuration with less downtime, providing the ideal solution for your business network. Funkcijos Features 8 PoE+ ports, with a total PoE power budget of 61 W and useful PoE power management features Gigabit Ethernet connections on all ports provide full speed of data transferring Integrated security strategy including 802.1Q VLAN, ACL, Port Security and Storm control help protect LAN area investment L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping optimize voice and video applications WEB/CLI managed modes, SNMP, and RMON bring abundant management features Innovative energy-efficient technology saves up to 50% of power consumption |
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SG2210P V5 - switch - 8 ports - smart |
| Device type: | Switch - 8 ports - smart |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 + 2 x SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE |
| Poe budget: | 61 W |
| Performance: | Bandwidth: 20 Gbps Forwarding performance: 14.88 Mpps |
| Capacity: | Active VLANs: 512 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, IGMPv3 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog support, |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 20.9 cm x 12.6 cm x 2.6 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Microsoft Windows 98 Second Edition, Linux, Microsoft Windows NT / 2000 |
Aprašymas
TP-Link Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is equipped with 8 Gigabits RJ45 ports and 2 SFP slots, all RJ45 Ports support IEEE 802.3af/at with a total PoE power budget of 61 W and useful PoE power management features. The switch provides high performance, enterprise-level QoS, useful security strategies and rich layer 2 management features.
TP-Link's Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is specially designed for the small and medium business networks that require efficient network management. TL-SG2210P comes with a comprehensive set of features, such as Link Aggregation Group, 802.1Q VLAN, Access Control Lists (ACL), Quality of Service (QoS L2 to L4), Storm Control and IGMP Snooping to provide a small or medium-sized business with a network that is geared for growth while ensuring performance and reliability. What's more, its easy-to-use web management interface means faster setup and configuration with less downtime, providing the ideal solution for your business network.
Funkcijos
Features 8 PoE+ ports, with a total PoE power budget of 61 W and useful PoE power management features
Gigabit Ethernet connections on all ports provide full speed of data transferring
Integrated security strategy including 802.1Q VLAN, ACL, Port Security and Storm control help protect LAN area investment
L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping optimize voice and video applications
WEB/CLI managed modes, SNMP, and RMON bring abundant management features
Innovative energy-efficient technology saves up to 50% of power consumption