TP-LINK Omada 18-Port PoE+ Gigabit Sw
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): SG2218P
Prekės kodas (MPN): SG2218P
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 310,67 € | ||
| S1 | - / - | 285,12 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SG2218P V1.60 - switch - 18 ports - smart - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 18 ports - smart |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 150 W |
| Performance: | Switching capacity: 36 Gbps Packet forwarding rate: 26.78 Mpps |
| Capacity: | Packet buffer size: 4.1 Mbit Priority queues: 8 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing, MLD, MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2, CLI, ICMP, |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, ARP support, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, po |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 18 cm x 4.4 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 / 11 |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas TP-Link's JetStream Gigabit smart switches provide huge upgrade comparing with previous versions. The switches can be managed by Omada SDN Controller, which provides professional and reliable one-step solutions. Integrated L2 and L2+ features such as 802.1Q VLAN, QoS, IGMP Snooping and static routing provide cost-effective networking solutions for small and medium-sized businesses without sacrificing enhanced usability and strong performance. Funkcijos 150 W PoE budge - 16x 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 150 W Full Gigabit ports - 16x Gigabit PoE+ ports and 2x gigabit SFP Slots provide high-speed connections Integrated into Omada SDN - Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring Centralized management - cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management Static routing - helps route internal traffic for more efficient use of network resources Robust security strategies - IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication, and more Optimize voice and video applications -L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping IPv6 - IPv6 support with dual IPv4/IPv6 stack, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery |
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SG2218P V1.60 - switch - 18 ports - smart - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 18 ports - smart |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 150 W |
| Performance: | Switching capacity: 36 Gbps Packet forwarding rate: 26.78 Mpps |
| Capacity: | Packet buffer size: 4.1 Mbit Priority queues: 8 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing, MLD, MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2, CLI, ICMP, |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, ARP support, VLAN support, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, po |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 18 cm x 4.4 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 / 11 |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
TP-Link's JetStream Gigabit smart switches provide huge upgrade comparing with previous versions. The switches can be managed by Omada SDN Controller, which provides professional and reliable one-step solutions. Integrated L2 and L2+ features such as 802.1Q VLAN, QoS, IGMP Snooping and static routing provide cost-effective networking solutions for small and medium-sized businesses without sacrificing enhanced usability and strong performance.
Funkcijos
150 W PoE budge - 16x 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 150 W
Full Gigabit ports - 16x Gigabit PoE+ ports and 2x gigabit SFP Slots provide high-speed connections
Integrated into Omada SDN - Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring
Centralized management - cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management
Static routing - helps route internal traffic for more efficient use of network resources
Robust security strategies - IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication, and more
Optimize voice and video applications -L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping
IPv6 - IPv6 support with dual IPv4/IPv6 stack, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery