TP-LINK N300 WIFI Outdoor Access Point
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): EAP110-OUTDOOR
Prekės kodas (MPN): EAP110-OUTDOOR
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 53,94 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Omada EAP110-Outdoor - radio access point - Wi-Fi |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall mountable - outdoor |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 8 |
| Included accessories: | Waterproof rubber insert |
| Os required: | Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 20.9 cm x 9.5 cm x 4.26 cm |
Aprašymas With special design of its antenna, appearance, power options and installation methods, EAP110-Outdoor can perfectly fit for different scenarios both indoors and outdoors. EAP110-Outdoor is designed with 2 omnidirectional detachable antennas, which means other antennas can also be attached for your specific demands. Do away with DC power adapters and power cords with passive Power over Ethernet (PoE), making outdoor deployment simple and fast. Funkcijos Wireless N speed up to 300 Mbps Simple mounting design makes easy to install on any wall or pole Passive PoE supported for convenient and affordable installation Weatherproof enclosure, 15 kV ESD and 6 kV lightning protection Captive portal provides one convenient method of authentication for Wi-Fi guests Rate limit on per SSID to restrict the bandwidth of each client Load balance ensures large numbers of users have smooth network experiences in high density business networks Access control restricts or only allows the client to access the specified network segment Reboot schedule enables all the APs to reboot automatically at a specified time WPA/WPA2-enterprise, 802.1X with RADIUS secure authentication and rogue access point detection ensure the security of WLAN Multi-SSID divides multiple wireless network for different users Multiple operating modes including managed AP and standalone AP satisfy different application conditions |
| Product description: | TP-Link Omada EAP110-Outdoor - radio access point - Wi-Fi |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall mountable - outdoor |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 8 |
| Included accessories: | Waterproof rubber insert |
| Os required: | Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 20.9 cm x 9.5 cm x 4.26 cm |
Aprašymas
With special design of its antenna, appearance, power options and installation methods, EAP110-Outdoor can perfectly fit for different scenarios both indoors and outdoors. EAP110-Outdoor is designed with 2 omnidirectional detachable antennas, which means other antennas can also be attached for your specific demands. Do away with DC power adapters and power cords with passive Power over Ethernet (PoE), making outdoor deployment simple and fast.
Funkcijos
Wireless N speed up to 300 Mbps
Simple mounting design makes easy to install on any wall or pole
Passive PoE supported for convenient and affordable installation
Weatherproof enclosure, 15 kV ESD and 6 kV lightning protection
Captive portal provides one convenient method of authentication for Wi-Fi guests
Rate limit on per SSID to restrict the bandwidth of each client
Load balance ensures large numbers of users have smooth network experiences in high density business networks
Access control restricts or only allows the client to access the specified network segment
Reboot schedule enables all the APs to reboot automatically at a specified time
WPA/WPA2-enterprise, 802.1X with RADIUS secure authentication and rogue access point detection ensure the security of WLAN
Multi-SSID divides multiple wireless network for different users
Multiple operating modes including managed AP and standalone AP satisfy different application conditions