TP-LINK JetStream L2 Switch TL-SG3428 Web Managed Rackmountable SFP ports quantity 4 Power supply type Single
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 1 vnt. 2026-05-28 - / 1 vnt. | 225,10 € | ||
| S2 | - / - | 229,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 530 mm |
| Gross height (mm): | 250 mm |
| Gross weight: | 2.737 kg |
| Gross width (mm): | 80 mm |
| Net weight: | 2.137 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 480.00 g |
| Plastic (No PET): | 120.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.60 kg |
| Volume (m3): | 0.0106 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG3428 |
| Producer product family: | JetStream L2 Switch |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE 802.3 at |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | Single |
| Form factor: | Rackmountable |
| SFP ports quantity: | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 24 |
| Installed ports: | 1 × Console Port, 1× Micro-USB Console Port |
| Palette Qty: | 163 pc(s) |
Aprašymas TP-Link's JetStream L2/L2+ managed switches provide high performance, powerful L2 and L2+ features like static routing, enterprise-level QoS, advanced security strategies and a bundle of ISP features. The IP-MAC-Port Binding (IMPB) and Access Control List (ACL) functions protect against broadcast storm, ARP and Denial-of-Service (Dos) attacks, etc. Quality of Service (QoS, L2 to L4) provides enhanced traffic management capabilities to move your data smoother and faster. The OAM and DDM functions help facilitates network management. Moreover, the easy-to-use web management interfaces, along with CLI, SNMP and Dual Image mean faster setup and configuration with less downtime. TP-Link JetStream L2/L2+ managed switches provide a reliable, secure solution for enterprise, campus and ISP networks. Funkcijos Full Gigabit ports: 24x Gigabit RJ45 ports and 4x Gigabit SFP slots provide high-speed connections Integrated into Omada SDN: Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring Centralized management: cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management Static routing: helps route internal traffic for more efficient use of network resources Robust security strategies: IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, Dos Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication, and more Optimize voice and video applications: L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping Standalone management: Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON, and Dual Image bring powerful management capabilities |
| Gross depth (mm): | 530 mm |
| Gross height (mm): | 250 mm |
| Gross weight: | 2.737 kg |
| Gross width (mm): | 80 mm |
| Net weight: | 2.137 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 480.00 g |
| Plastic (No PET): | 120.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.60 kg |
| Volume (m3): | 0.0106 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG3428 |
| Producer product family: | JetStream L2 Switch |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE 802.3 at |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | Single |
| Form factor: | Rackmountable |
| SFP ports quantity: | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 24 |
| Installed ports: | 1 × Console Port, 1× Micro-USB Console Port |
| Palette Qty: | 163 pc(s) |
Aprašymas
TP-Link's JetStream L2/L2+ managed switches provide high performance, powerful L2 and L2+ features like static routing, enterprise-level QoS, advanced security strategies and a bundle of ISP features. The IP-MAC-Port Binding (IMPB) and Access Control List (ACL) functions protect against broadcast storm, ARP and Denial-of-Service (Dos) attacks, etc. Quality of Service (QoS, L2 to L4) provides enhanced traffic management capabilities to move your data smoother and faster. The OAM and DDM functions help facilitates network management. Moreover, the easy-to-use web management interfaces, along with CLI, SNMP and Dual Image mean faster setup and configuration with less downtime. TP-Link JetStream L2/L2+ managed switches provide a reliable, secure solution for enterprise, campus and ISP networks.
Funkcijos
Full Gigabit ports: 24x Gigabit RJ45 ports and 4x Gigabit SFP slots provide high-speed connections
Integrated into Omada SDN: Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring
Centralized management: cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management
Static routing: helps route internal traffic for more efficient use of network resources
Robust security strategies: IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, Dos Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication, and more
Optimize voice and video applications: L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping
Standalone management: Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON, and Dual Image bring powerful management capabilities