TP-LINK JetStream 8-Port 10G Switch
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): TL-SX3008F
Prekės kodas (MPN): TL-SX3008F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 308,81 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SX3008F V1 - switch - 8 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 8 ports - L2+ - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Switching capacity: 160 Gbps Packet forwarding rate: 119.04 Mbps |
| Capacity: | IP interfaces: 16 IPv4 routes (static): 48 |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Network monitoring, BOOTP support, ARP support, IGMP snooping, store and forward, firmware upgradable, SNT |
| Compliant standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 8 |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 18 cm x 4.4 cm |
Aprašymas Build and expand your lightning-fast network with TP-Link TL-SX3008F - a fully managed switch with full 8-port 10G fiber ports and 160 Gbps switching capacity. Ideal for small, medium, and large business networks, it meets and surpasses the needs for high-speed, reliable, and safe enterprise networks. Funkcijos 10G Lightning-Fast Connections: 8x 10 Gbps SFP+ ports enable high-bandwidth connectivity and non-blocking 160 Gbps switching capacity Integrated into Omada SDN: Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring Centralized Management: easy and convenient management with cloud access and Omada app Static Routing: route internal traffic for the efficient use of network resources Robust Security Strategies: keep your data safe with systems including IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, and Radius Authentication Voice and Video Application Optimization: L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping Standalone Management: Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON, and Dual Image bring powerful management capabilities |
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SX3008F V1 - switch - 8 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 8 ports - L2+ - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Performance: | Switching capacity: 160 Gbps Packet forwarding rate: 119.04 Mbps |
| Capacity: | IP interfaces: 16 IPv4 routes (static): 48 |
| Mac address table size: | 32K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Network monitoring, BOOTP support, ARP support, IGMP snooping, store and forward, firmware upgradable, SNT |
| Compliant standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 8 |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 18 cm x 4.4 cm |
Aprašymas
Build and expand your lightning-fast network with TP-Link TL-SX3008F - a fully managed switch with full 8-port 10G fiber ports and 160 Gbps switching capacity. Ideal for small, medium, and large business networks, it meets and surpasses the needs for high-speed, reliable, and safe enterprise networks.
Funkcijos
10G Lightning-Fast Connections: 8x 10 Gbps SFP+ ports enable high-bandwidth connectivity and non-blocking 160 Gbps switching capacity
Integrated into Omada SDN: Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring
Centralized Management: easy and convenient management with cloud access and Omada app
Static Routing: route internal traffic for the efficient use of network resources
Robust Security Strategies: keep your data safe with systems including IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, and Radius Authentication
Voice and Video Application Optimization: L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping
Standalone Management: Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON, and Dual Image bring powerful management capabilities