TP-LINK JetStream 48-Port Switch
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): TL-SG3452
Prekės kodas (MPN): TL-SG3452
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 470,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link JetStream T2600G-52TS - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 4 x Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 104 Gbps Forwarding performance: 77 Mpps |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Routing protocol: | IGMP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTPS, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, DHCP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, DoS attack preven |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 22 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 4.5 kg |
Aprašymas TP-LINK JetStream Gigabit L2 managed switch T2600G-52TS provides 48 10/100/1000Mbps ports and 4 Gigabit SFP slots. The switch provides high performance, powerful L2 and L2+ features like static routing, enterprise-level QoS and other advanced security strategies. The IP-MAC-Port Binding and Access Control List (ACL) functions protect against broadcast storm, ARP and Denial-of-Service (Dos) attacks, etc. Quality of Service (QoS, L2 to L4) provides enhanced traffic management capabilities to move your data smoother and faster. Moreover, the easy-to-use web management interfaces, along with CLI, SNMP, RMON and Dual Image mean faster setup and configuration with less downtime. For workgroup and departments requiring cost-sensitive L2 Switch and gigabit capability, TP-LINK JetStream 48-Port Gigabit L2 managed Switch T2600G-52TS provides you the ideal network solution. Funkcijos Gigabit Ethernet connections on all ports provide full speed of data transferring L2+ feature - - Static Routing, helps route internal traffic for more efficient use of network resources IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X Authentication and Radius provide you robust security strategies L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping optimize voice and video application IPv6 support with dual IPv4/IPv6 stack, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON and Dual Image bring abundant management policies |
| Product description: | TP-Link JetStream T2600G-52TS - switch - 48 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 48 ports - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 48 x 10/100/1000 + 4 x Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 104 Gbps Forwarding performance: 77 Mpps |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Routing protocol: | IGMP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTPS, SSH, SSH-2, CLI |
| Features: | Flow control, Layer 2 switching, DHCP support, ARP support, VLAN support, IGMP snooping, DoS attack preven |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, I |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 22 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 4.5 kg |
Aprašymas
TP-LINK JetStream Gigabit L2 managed switch T2600G-52TS provides 48 10/100/1000Mbps ports and 4 Gigabit SFP slots. The switch provides high performance, powerful L2 and L2+ features like static routing, enterprise-level QoS and other advanced security strategies.
The IP-MAC-Port Binding and Access Control List (ACL) functions protect against broadcast storm, ARP and Denial-of-Service (Dos) attacks, etc. Quality of Service (QoS, L2 to L4) provides enhanced traffic management capabilities to move your data smoother and faster. Moreover, the easy-to-use web management interfaces, along with CLI, SNMP, RMON and Dual Image mean faster setup and configuration with less downtime. For workgroup and departments requiring cost-sensitive L2 Switch and gigabit capability, TP-LINK JetStream 48-Port Gigabit L2 managed Switch T2600G-52TS provides you the ideal network solution.
Funkcijos
Gigabit Ethernet connections on all ports provide full speed of data transferring
L2+ feature - - Static Routing, helps route internal traffic for more efficient use of network resources
IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X Authentication and Radius provide you robust security strategies
L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping optimize voice and video application
IPv6 support with dual IPv4/IPv6 stack, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery
Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON and Dual Image bring abundant management policies