TP-LINK JetStream 18-Port Gigabit Smart Switch with 16-Port PoE+ TL-SG2218P Managed L2, Rackmountable, Ethernet LAN (RJ-45) ports 18
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 366,82 € | ||
| S2 | - / - | 310,59 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 440.00 mm |
| Gross height (mm): | 40.00 mm |
| Gross weight: | 2.65 kg |
| Gross width (mm): | 180.00 mm |
| Net weight: | 2.45 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 190.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Switch type: | Managed L2 |
| Producer product name: | TL-SG2218P |
| Form factor: | Rackmountable |
| Producer product family: | JetStream 18-Port Gigabit Smart Switch with 16-Port PoE+ |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Tare other: | 2.00 g |
| Gross depth master carton: | 510 mm |
| Gross width master carton: | 325 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 15.89 kg |
| Tare weight master carton: | 1.043 kg |
| POE: | PoE+ 802.3at/af |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 18 |
| Palette Qty: | 273 pc(s) |
Aprašymas TP-Link's JetStream Gigabit smart switches provide huge upgrade comparing with previous versions. The switches can be managed by Omada SDN Controller, which provides professional and reliable one-step solutions. Integrated L2 and L2+ features such as 802.1Q VLAN, QoS, IGMP Snooping and static routing provide cost-effective networking solutions for small and medium-sized businesses without sacrificing enhanced usability and strong performance. Funkcijos 150 W PoE budge - 16x 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 150 W Full Gigabit ports - 16x Gigabit PoE+ ports and 2x gigabit SFP Slots provide high-speed connections Integrated into Omada SDN - Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring Centralized management - cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management Static routing - helps route internal traffic for more efficient use of network resources Robust security strategies - IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication, and more Optimize voice and video applications -L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping IPv6 - IPv6 support with dual IPv4/IPv6 stack, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery |
| Gross depth (mm): | 440.00 mm |
| Gross height (mm): | 40.00 mm |
| Gross weight: | 2.65 kg |
| Gross width (mm): | 180.00 mm |
| Net weight: | 2.45 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 190.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Switch type: | Managed L2 |
| Producer product name: | TL-SG2218P |
| Form factor: | Rackmountable |
| Producer product family: | JetStream 18-Port Gigabit Smart Switch with 16-Port PoE+ |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Tare other: | 2.00 g |
| Gross depth master carton: | 510 mm |
| Gross width master carton: | 325 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 15.89 kg |
| Tare weight master carton: | 1.043 kg |
| POE: | PoE+ 802.3at/af |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 18 |
| Palette Qty: | 273 pc(s) |
Aprašymas
TP-Link's JetStream Gigabit smart switches provide huge upgrade comparing with previous versions. The switches can be managed by Omada SDN Controller, which provides professional and reliable one-step solutions. Integrated L2 and L2+ features such as 802.1Q VLAN, QoS, IGMP Snooping and static routing provide cost-effective networking solutions for small and medium-sized businesses without sacrificing enhanced usability and strong performance.
Funkcijos
150 W PoE budge - 16x 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 150 W
Full Gigabit ports - 16x Gigabit PoE+ ports and 2x gigabit SFP Slots provide high-speed connections
Integrated into Omada SDN - Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring
Centralized management - cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management
Static routing - helps route internal traffic for more efficient use of network resources
Robust security strategies - IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication, and more
Optimize voice and video applications -L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping
IPv6 - IPv6 support with dual IPv4/IPv6 stack, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery