TP-LINK JetStream 16-Port Smart Switch
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): SG2016P
Prekės kodas (MPN): SG2016P
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 245,17 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SG2016P V1 - switch - 16 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 16 ports - L2+ - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100/1000 |
| Performance: | Switching capacity: 32 Gbps Packet forwarding rate: 23.81 Mpps |
| Capacity: | Static routes: 32 IP interfaces: 16 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, IGMPv3, static IPv4 routing, static IPv6 routing, MLDv2, MLD, MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2, CLI, ICMP, |
| Features: | Flow control, IGMP snooping, port mirroring, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Sto |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, |
| Power: | 53.5 V (60 Hz) 2.4 A |
| Dimensions (wxdxh): | 28.6 cm x 11.17 cm x 2.54 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/10, Microsoft Window |
Aprašymas TP-Link's JetStream Gigabit smart switches provide huge upgrade comparing with previous versions. The switches can be managed by Omada SDN Controller, which provides professional and reliable one-step solutions. Integrated L2 and L2+ features such as 802.1Q VLAN, QoS, IGMP Snooping and static routing provide cost-effective networking solutions for small and medium-sized businesses without sacrificing enhanced usability and strong performance. Funkcijos 120 W PoE budget - 8x 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 120 W Full Gigabit ports - 8x gigabit PoE+ ports and 8x gigabit non-PoE ports provide high-speed connections Integrated into Omada SDN - zero-touch provisioning, centralized cloud management, and intelligent monitoring Centralized management - Cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management Robust security strategies - IP-MAC-port binding, ACL, port security, DoS defend, storm control, DHCP snooping, 802.1X, radius authentication, and more Optimize voice and video applications - L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping |
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SG2016P V1 - switch - 16 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 16 ports - L2+ - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100/1000 |
| Performance: | Switching capacity: 32 Gbps Packet forwarding rate: 23.81 Mpps |
| Capacity: | Static routes: 32 IP interfaces: 16 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, IGMPv3, static IPv4 routing, static IPv6 routing, MLDv2, MLD, MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2, CLI, ICMP, |
| Features: | Flow control, IGMP snooping, port mirroring, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Sto |
| Compliant standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, |
| Power: | 53.5 V (60 Hz) 2.4 A |
| Dimensions (wxdxh): | 28.6 cm x 11.17 cm x 2.54 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/10, Microsoft Window |
Aprašymas
TP-Link's JetStream Gigabit smart switches provide huge upgrade comparing with previous versions. The switches can be managed by Omada SDN Controller, which provides professional and reliable one-step solutions. Integrated L2 and L2+ features such as 802.1Q VLAN, QoS, IGMP Snooping and static routing provide cost-effective networking solutions for small and medium-sized businesses without sacrificing enhanced usability and strong performance.
Funkcijos
120 W PoE budget - 8x 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 120 W
Full Gigabit ports - 8x gigabit PoE+ ports and 8x gigabit non-PoE ports provide high-speed connections
Integrated into Omada SDN - zero-touch provisioning, centralized cloud management, and intelligent monitoring
Centralized management - Cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management
Robust security strategies - IP-MAC-port binding, ACL, port security, DoS defend, storm control, DHCP snooping, 802.1X, radius authentication, and more
Optimize voice and video applications - L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping