TP-LINK Gigabit Multi-WAN VPN Router
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): ER605
Prekės kodas (MPN): ER605
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 71,95 € | |
| S1 | - / - | - | 73,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Omada ER605 V1 - router - desktop |
| Device type: | Router |
| Enclosure type: | Desktop |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | NAT upload throughput (DHCP): 941.1 Mbps NAT download throughput (DHCP |
| Capacity: | IPSec VPN tunnels: 20 Concurrent connections: 25000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, PPTP, L2TP, NTP, IPSec, PPPoE, DHCP, DNS, HTTP, HTTPs |
| Routing protocol: | IGMPv2, static IP routing, IGMPv3 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 3, SNMP 2c, ICMP |
| Voip protocols: | H.323, SIP |
| Features: | NAT support, Syslog support, URL filtering, Dead Peer Detection (DPD), IPSec NAT-Traversal (NAT-T), virtua |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 15.8 cm x 10.1 cm x 2.5 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/8.1/10 |
Aprašymas ER605 supports IPSec/PPTP/L2TP VPN over IPSec/SSL protocols. With a powerful hardware design, the router supports and manages up to 20x LAN-to-LAN IPsec, 16 OpenVPN, 16 L2TP, and 16 PPTP VPN connections. One-click auto IPSec VPN greatly simplifies VPN configuration and facilitates network management and deployment while also securing and encrypting private site-to-site data communications traveling over the Internet. Funkcijos Integrated into Omada SDN Centralized management Five Gigabit ports Up to 4 WAN ports Highly Secure VPN Abundant security features |
| Product description: | TP-Link Omada ER605 V1 - router - desktop |
| Device type: | Router |
| Enclosure type: | Desktop |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | NAT upload throughput (DHCP): 941.1 Mbps NAT download throughput (DHCP |
| Capacity: | IPSec VPN tunnels: 20 Concurrent connections: 25000 |
| Network / transport protocol: | TCP/IP, PPTP, L2TP, NTP, IPSec, PPPoE, DHCP, DNS, HTTP, HTTPs |
| Routing protocol: | IGMPv2, static IP routing, IGMPv3 |
| Remote management protocol: | SNMP 1, SNMP 3, SNMP 2c, ICMP |
| Voip protocols: | H.323, SIP |
| Features: | NAT support, Syslog support, URL filtering, Dead Peer Detection (DPD), IPSec NAT-Traversal (NAT-T), virtua |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 15.8 cm x 10.1 cm x 2.5 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/8.1/10 |
Aprašymas
ER605 supports IPSec/PPTP/L2TP VPN over IPSec/SSL protocols. With a powerful hardware design, the router supports and manages up to 20x LAN-to-LAN IPsec, 16 OpenVPN, 16 L2TP, and 16 PPTP VPN connections. One-click auto IPSec VPN greatly simplifies VPN configuration and facilitates network management and deployment while also securing and encrypting private site-to-site data communications traveling over the Internet.
Funkcijos
Integrated into Omada SDN
Centralized management
Five Gigabit ports
Up to 4 WAN ports
Highly Secure VPN
Abundant security features