TP-LINK etStream 16-Port Gigabit Smart Switch with 8-Port PoE+ TL-SG2016P Web managed, Desktop, Power supply type External, Ethernet LAN (RJ-45) ports 16
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
120 mėn.
120 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 250,11 € | ||
| S2 | - / - | 245,56 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth master carton: | 227.00 mm |
| Gross height (mm): | 434.00 mm |
| Gross weight: | 1.13 kg |
| Gross width master carton: | 70.00 mm |
| Net weight: | 0.93 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 190.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 70 mm |
| Gross width (mm): | 227 mm |
| Volume (m3): | 0.00689626 m³ |
| Warranty: | 120 month(s) |
| Switch type: | Web managed |
| Producer product name: | TL-SG2016P |
| Form factor: | Desktop |
| Producer product family: | etStream 16-Port Gigabit Smart Switch with 8-Port PoE+ |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Power supply type: | External |
| Tare other: | 2.00 g |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 15.92 kg |
| Tare weight master carton: | 1.048 kg |
| POE: | PoE+ 802.3at/af |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 16 |
| Colour of product: | Black |
| Palette Qty: | 251 pc(s) |
Aprašymas TP-Link's JetStream Gigabit smart switches provide huge upgrade comparing with previous versions. The switches can be managed by Omada SDN Controller, which provides professional and reliable one-step solutions. Integrated L2 and L2+ features such as 802.1Q VLAN, QoS, IGMP Snooping and static routing provide cost-effective networking solutions for small and medium-sized businesses without sacrificing enhanced usability and strong performance. Funkcijos 120 W PoE budget - 8x 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 120 W Full Gigabit ports - 8x gigabit PoE+ ports and 8x gigabit non-PoE ports provide high-speed connections Integrated into Omada SDN - zero-touch provisioning, centralized cloud management, and intelligent monitoring Centralized management - Cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management Robust security strategies - IP-MAC-port binding, ACL, port security, DoS defend, storm control, DHCP snooping, 802.1X, radius authentication, and more Optimize voice and video applications - L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping |
| Gross depth master carton: | 227.00 mm |
| Gross height (mm): | 434.00 mm |
| Gross weight: | 1.13 kg |
| Gross width master carton: | 70.00 mm |
| Net weight: | 0.93 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 190.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 70 mm |
| Gross width (mm): | 227 mm |
| Volume (m3): | 0.00689626 m³ |
| Warranty: | 120 month(s) |
| Switch type: | Web managed |
| Producer product name: | TL-SG2016P |
| Form factor: | Desktop |
| Producer product family: | etStream 16-Port Gigabit Smart Switch with 8-Port PoE+ |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Power supply type: | External |
| Tare other: | 2.00 g |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 15.92 kg |
| Tare weight master carton: | 1.048 kg |
| POE: | PoE+ 802.3at/af |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 16 |
| Colour of product: | Black |
| Palette Qty: | 251 pc(s) |
Aprašymas
TP-Link's JetStream Gigabit smart switches provide huge upgrade comparing with previous versions. The switches can be managed by Omada SDN Controller, which provides professional and reliable one-step solutions. Integrated L2 and L2+ features such as 802.1Q VLAN, QoS, IGMP Snooping and static routing provide cost-effective networking solutions for small and medium-sized businesses without sacrificing enhanced usability and strong performance.
Funkcijos
120 W PoE budget - 8x 802.3at/af-compliant PoE+ ports with a total power supply of 120 W
Full Gigabit ports - 8x gigabit PoE+ ports and 8x gigabit non-PoE ports provide high-speed connections
Integrated into Omada SDN - zero-touch provisioning, centralized cloud management, and intelligent monitoring
Centralized management - Cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management
Robust security strategies - IP-MAC-port binding, ACL, port security, DoS defend, storm control, DHCP snooping, 802.1X, radius authentication, and more
Optimize voice and video applications - L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping