TP-LINK Dual Band Wi-Fi 6 Router Archer AX55 AX3000 802.11ax, 10/100/1000 Mbit/s, Ethernet LAN (RJ-45) ports 4, MU-MiMO Yes, Antenna type 4xFixed
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 7 vnt. 1-5 d.d. 7 / - vnt. | - | 83,37 € | |
| S2 | - / - | - | 81,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 150.00 mm |
| Gross height (mm): | 50.00 mm |
| Gross width (mm): | 150.00 mm |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 70 g |
| Plastic (No PET): | 10 g |
| Gross weight: | 0.18 kg |
| Net weight: | 0.1 kg |
| Tare weight (kg): | 0.08 kg |
| TI weight (kg): | 0 kg |
| Wi-Fi data rate (max): | Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| USB ports quantity: | |
| Antenna type: | 4xFixed |
| Producer product name: | Archer AX55 AX3000 |
| Producer product family: | Dual Band Wi-Fi 6 Router |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 4 |
| Wi-Fi band: | 802.11ax |
| Mesh Support: | Yes |
| Mobile Broadband: | No mobile broadband |
| MU-MiMO: | Yes |
| Antennas quantity: | 4 |
| Wi-Fi standards: | |
| 5 GHz: | Yes |
| 2.4 GHz: | Yes |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas Discover the power of next-generation networking with the TP-Link Archer AX55 V1, a wireless router designed to elevate your online experience. This device harnesses the capabilities of Wi-Fi 6 technology, delivering AX3000 dual-band speeds that cater to your streaming, gaming, and downloading needs. With four external antennas and beamforming technology, it ensures extensive coverage and stable connections throughout your home. Security is paramount, and the Archer AX55 V1 excels in this area with WPA3 encryption for enhanced network protection, alongside TP-Link HomeShield for advanced security features. Whether you're managing network access for children or creating a guest network, this router provides the tools you need for comprehensive network control. Additionally, the inclusion of a USB 3.0 port and four Gigabit Ethernet LAN ports offers versatile connectivity options for a variety of devices. Embrace the future of home networking with the Archer AX55 V1, offering a seamless and secure wireless experience powered by TP-Link's trusted technology. Funkcijos Next-Gen Gigabit Wi-Fi 6 Speed - 2402 Mbps on 5 GHz and 574 Mbps on 2.4 GHz band ensure smoother streaming and faster downloads Connect more devices - OFDMA technology increases capacity by 4 times to enable simultaneous transmission to more devices Ultra-Low Latency - enables more responsive gaming and video chatting Expanded Wi-Fi Coverage - four high-gain external antennas and beamforming technology combine to extend strong, reliable Wi-Fi throughout your home TP-Link HomeShield - enhanced security defends against the latest cyber threats Improved battery life - target Wake Time helps your devices to communicate more while consuming less power Compatible with Alexa - control your router via voice commands and make your life smarter and easier with Amazon Alexa |
| Gross depth (mm): | 150.00 mm |
| Gross height (mm): | 50.00 mm |
| Gross width (mm): | 150.00 mm |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 70 g |
| Plastic (No PET): | 10 g |
| Gross weight: | 0.18 kg |
| Net weight: | 0.1 kg |
| Tare weight (kg): | 0.08 kg |
| TI weight (kg): | 0 kg |
| Wi-Fi data rate (max): | Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| USB ports quantity: | |
| Antenna type: | 4xFixed |
| Producer product name: | Archer AX55 AX3000 |
| Producer product family: | Dual Band Wi-Fi 6 Router |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 4 |
| Wi-Fi band: | 802.11ax |
| Mesh Support: | Yes |
| Mobile Broadband: | No mobile broadband |
| MU-MiMO: | Yes |
| Antennas quantity: | 4 |
| Wi-Fi standards: | |
| 5 GHz: | Yes |
| 2.4 GHz: | Yes |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
Discover the power of next-generation networking with the TP-Link Archer AX55 V1, a wireless router designed to elevate your online experience. This device harnesses the capabilities of Wi-Fi 6 technology, delivering AX3000 dual-band speeds that cater to your streaming, gaming, and downloading needs. With four external antennas and beamforming technology, it ensures extensive coverage and stable connections throughout your home.
Security is paramount, and the Archer AX55 V1 excels in this area with WPA3 encryption for enhanced network protection, alongside TP-Link HomeShield for advanced security features. Whether you're managing network access for children or creating a guest network, this router provides the tools you need for comprehensive network control. Additionally, the inclusion of a USB 3.0 port and four Gigabit Ethernet LAN ports offers versatile connectivity options for a variety of devices.
Embrace the future of home networking with the Archer AX55 V1, offering a seamless and secure wireless experience powered by TP-Link's trusted technology.
Funkcijos
Next-Gen Gigabit Wi-Fi 6 Speed - 2402 Mbps on 5 GHz and 574 Mbps on 2.4 GHz band ensure smoother streaming and faster downloads
Connect more devices - OFDMA technology increases capacity by 4 times to enable simultaneous transmission to more devices
Ultra-Low Latency - enables more responsive gaming and video chatting
Expanded Wi-Fi Coverage - four high-gain external antennas and beamforming technology combine to extend strong, reliable Wi-Fi throughout your home
TP-Link HomeShield - enhanced security defends against the latest cyber threats
Improved battery life - target Wake Time helps your devices to communicate more while consuming less power
Compatible with Alexa - control your router via voice commands and make your life smarter and easier with Amazon Alexa