TP-LINK Desktop Switch LS1008G 10/100/1000 Mbps (RJ-45), Unmanaged, Desktop, Ethernet LAN (RJ-45) ports 8
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 5 vnt. 1-5 d.d.3 vnt. 2026-05-28 5 / 3 vnt. | - | 21,02 € | |
| S2 | - / - | - | 20,45 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 131.00 mm |
| Gross height (mm): | 84.00 mm |
| Gross weight: | 0.22 kg |
| Gross width (mm): | 90.00 mm |
| Net weight: | 0.15 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 55.00 g |
| Plastic (No PET): | 15.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.07 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | LS1008G |
| Producer product family: | Desktop Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 8 |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Plastic case |
| Other features: |
Aprašymas The TP-Link LiteWave Series Unmanaged Switches provide easy and affordable way to expand your wired network. They are easy to use and reliable. With these plug-and-play switches, you can expand your network connections to multiple devices instantly. With all ports support Auto-MDI/MDIX, there's no need to worry about the type of cable to use. Increase the speed of your network with the LS1008G 8-port Gigabit desktop switch. Non-blocking, 8× 10/100/1000Mbps ports enable instant transferring of large, bandwidth intensive files without interference. Funkcijos 8× 10/100/1000Mbos Auto-Negotiation RJ45 port, supporting Auto-MDI/MDIX Green Ethernet technology saves power IEEE 802.3X flow control provides reliable data transfer Plastic casing, desktop or wall-mounting design Plug and play, no configuration needed Fanless design ensures quiet operation |
| Gross depth (mm): | 131.00 mm |
| Gross height (mm): | 84.00 mm |
| Gross weight: | 0.22 kg |
| Gross width (mm): | 90.00 mm |
| Net weight: | 0.15 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 55.00 g |
| Plastic (No PET): | 15.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.07 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | LS1008G |
| Producer product family: | Desktop Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 8 |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Plastic case |
| Other features: |
Aprašymas
The TP-Link LiteWave Series Unmanaged Switches provide easy and affordable way to expand your wired network. They are easy to use and reliable. With these plug-and-play switches, you can expand your network connections to multiple devices instantly. With all ports support Auto-MDI/MDIX, there's no need to worry about the type of cable to use.
Increase the speed of your network with the LS1008G 8-port Gigabit desktop switch. Non-blocking, 8× 10/100/1000Mbps ports enable instant transferring of large, bandwidth intensive files without interference.
Funkcijos
8× 10/100/1000Mbos Auto-Negotiation RJ45 port, supporting Auto-MDI/MDIX
Green Ethernet technology saves power
IEEE 802.3X flow control provides reliable data transfer
Plastic casing, desktop or wall-mounting design
Plug and play, no configuration needed
Fanless design ensures quiet operation