TP-LINK Deco X20-4G Mesh WiFi 6 Unit
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): DECO X20-4G(1-PACK)
Prekės kodas (MPN): DECO X20-4G(1-PACK)
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 205,69 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Deco X20-4G V1 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G, 4G - desktop |
| Device type: | Wireless router - mesh - 3-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop |
| Mobile communication protocol: | UMTS, HSPA, DC-HSPA+, FDD LTE, TDD LTE |
| Generation: | 3G, 4G |
| Cellular band: | LTE B3, LTE B7, LTE B20, LTE B1, LTE B5, LTE B28, LTE B8, LTE B40, LTE B41, LTE B38, HSPA B1, HSPA B5, HSP |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 1.8 Gbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 1201 |
| Capacity: | Connected devices: 150+ |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Features: | Parental control, Access Point operational mode, QoS, port forwarding, reset button, dynamic IP mode, MU-M |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, IEEE 80 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 0.6 A |
| Dimensions (wxdxh): | 10.5 cm x 10.5 cm x 16.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The TP-Link Deco X20-4G V1 serves as a versatile wireless router, integrating wired and wireless technologies. Equipped with security features like WPA and WPA3 encryption algorithms, it ensures a secure connection for all devices. With a processing speed of 1.5 GHz, the Deco X20-4G V1 delivers performance, supporting data rates up to 1201 Mbps on 5 GHz and 574 Mbps on 2.4 GHz bands, catering to a variety of Internet needs, from streaming to gaming. In addition to its connectivity capabilities, the device supports MU-MIMO technology for efficient multitasking and parental controls to manage device access. The built-in TP-Link HomeShield offers enhanced cybersecurity measures, allowing users to navigate the online world with peace of mind. Overall, the Deco X20-4G V1 supports a range of environments with its expansive temperature and humidity tolerance, making it an ideal choice for households seeking reliable Internet solutions. Funkcijos Improved capacity for more connections Unrivaled Wi-Fi 6 speed up to 1800 Mbps Immersive streaming, no more buffering |
| Product description: | TP-Link Deco X20-4G V1 - wireless router - Wi-Fi 6 - 3G, 4G - desktop |
| Device type: | Wireless router - mesh - 3-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop |
| Mobile communication protocol: | UMTS, HSPA, DC-HSPA+, FDD LTE, TDD LTE |
| Generation: | 3G, 4G |
| Cellular band: | LTE B3, LTE B7, LTE B20, LTE B1, LTE B5, LTE B28, LTE B8, LTE B40, LTE B41, LTE B38, HSPA B1, HSPA B5, HSP |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 1.8 Gbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 1201 |
| Capacity: | Connected devices: 150+ |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Features: | Parental control, Access Point operational mode, QoS, port forwarding, reset button, dynamic IP mode, MU-M |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, IEEE 80 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 0.6 A |
| Dimensions (wxdxh): | 10.5 cm x 10.5 cm x 16.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The TP-Link Deco X20-4G V1 serves as a versatile wireless router, integrating wired and wireless technologies. Equipped with security features like WPA and WPA3 encryption algorithms, it ensures a secure connection for all devices. With a processing speed of 1.5 GHz, the Deco X20-4G V1 delivers performance, supporting data rates up to 1201 Mbps on 5 GHz and 574 Mbps on 2.4 GHz bands, catering to a variety of Internet needs, from streaming to gaming.
In addition to its connectivity capabilities, the device supports MU-MIMO technology for efficient multitasking and parental controls to manage device access. The built-in TP-Link HomeShield offers enhanced cybersecurity measures, allowing users to navigate the online world with peace of mind. Overall, the Deco X20-4G V1 supports a range of environments with its expansive temperature and humidity tolerance, making it an ideal choice for households seeking reliable Internet solutions.
Funkcijos
Improved capacity for more connections
Unrivaled Wi-Fi 6 speed up to 1800 Mbps
Immersive streaming, no more buffering