TP-LINK BE9300 Whole Home Mesh Wi-Fi
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): DECO BE65(2-PACK)
Prekės kodas (MPN): DECO BE65(2-PACK)
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 594,59 € | ||
| S1 | - / - | 608,59 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Deco BE65 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 7 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz |
| Data transfer rate: | 9.3 Gbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2880 |
| Capacity: | Connected devices: up to 200 Streams: 6 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6, OpenVPN |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Google Assistant, Alexa |
| Remote management protocol: | IPv4, IPv6 |
| Features: | Auto-sensing per device, IGMP snooping, IPS, parental control, Access Point operational mode, DDos attack |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, I |
| Power: | AC 120/230 V |
| Dimensions (wxdxh): | 10.75 cm x 10.75 cm x 17.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The TP-Link Deco BE65 V1 is a versatile Wi-Fi system designed to provide reliable network coverage and exceptional speeds throughout your home or office. With a maximum data transfer rate of 9.3 Gbps and support for Wi-Fi 6E and Wi-Fi 7 protocols, this system ensures a fast and efficient connection for multiple devices. Its integrated 4-port switch and support for both wired and wireless connections allow you to easily accommodate all your Internet needs while an extensive range of features enhances security and device management, such as parental control and real-time IoT protection. Adaptable to various environments, the Deco BE65 V1 operates within a temperature range of 0°C to 40°C and maintains functionality in humidity levels from 10% to 90% RH. This system offers seamless integration with Google Assistant and Alexa for convenient smart home control. With robust encryption standards including WPA3-Personal and a suite of security features, you can enjoy a safer browsing experience while connecting up to 200 devices effortlessly. Funkcijos 11 Gbps tri-band Wi-Fi 2.5 Gbps wired connections Wireless and wired combined backhaul Multi-Link Operation (MLO) 320 MHz channels Works on the 6 GHz band TP-Link HomeShield |
| Product description: | TP-Link Deco BE65 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 7 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz |
| Data transfer rate: | 9.3 Gbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2880 |
| Capacity: | Connected devices: up to 200 Streams: 6 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6, OpenVPN |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Google Assistant, Alexa |
| Remote management protocol: | IPv4, IPv6 |
| Features: | Auto-sensing per device, IGMP snooping, IPS, parental control, Access Point operational mode, DDos attack |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, I |
| Power: | AC 120/230 V |
| Dimensions (wxdxh): | 10.75 cm x 10.75 cm x 17.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The TP-Link Deco BE65 V1 is a versatile Wi-Fi system designed to provide reliable network coverage and exceptional speeds throughout your home or office. With a maximum data transfer rate of 9.3 Gbps and support for Wi-Fi 6E and Wi-Fi 7 protocols, this system ensures a fast and efficient connection for multiple devices. Its integrated 4-port switch and support for both wired and wireless connections allow you to easily accommodate all your Internet needs while an extensive range of features enhances security and device management, such as parental control and real-time IoT protection.
Adaptable to various environments, the Deco BE65 V1 operates within a temperature range of 0°C to 40°C and maintains functionality in humidity levels from 10% to 90% RH. This system offers seamless integration with Google Assistant and Alexa for convenient smart home control. With robust encryption standards including WPA3-Personal and a suite of security features, you can enjoy a safer browsing experience while connecting up to 200 devices effortlessly.
Funkcijos
11 Gbps tri-band Wi-Fi
2.5 Gbps wired connections
Wireless and wired combined backhaul
Multi-Link Operation (MLO)
320 MHz channels
Works on the 6 GHz band
TP-Link HomeShield