TP-LINK BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): ARCHER BE550
Prekės kodas (MPN): ARCHER BE550
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 275,65 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Archer BE550 V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop |
| Device type: | Wireless router - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz |
| Data transfer rate: | 9214 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2880 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6, OpenVPN |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Google Assistant, Alexa |
| Remote management protocol: | DHCP |
| Features: | NAT support, IGMP snooping, parental control, Access Point operational mode, DDos attack prevention, Acces |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, I |
Aprašymas The TP-Link Archer BE550 V1 is a powerful solution in the realm of bridges and routers, designed to meet the demands of high-speed Internet connectivity and robust network security. This wireless router supports Wi-Fi 6E technology, ensuring compatibility and fast data transfer rates up to 9214 Mbps. With its six internal antennas, it offers extensive coverage that can handle multiple devices simultaneously, making it ideal for both home and office environments. In addition to its high performance, the Archer BE550 V1 boasts a suite of features aimed at enhancing network security and user convenience. It supports a variety of encryption algorithms to protect your network from unauthorized access, while also offering compatibility with smart home devices through Alexa and Google Assistant. Whether you're streaming 4K/8K UHD video, engaging in online gaming, or managing a smart home ecosystem, the Archer BE550 V1 provides a secure, and high-speed network connection that can cater to all your needs. Funkcijos 6 internal antennas for extensive coverage Supports Wi-Fi 6E for advanced wireless connectivity Integrated 4-port switch and USB 3.0 port for versatile connections Comprehensive encryption for enhanced network security Voice control with Alexa and Google Assistant for smart home integration |
| Product description: | TP-Link Archer BE550 V1 - wireless router - Wi-Fi 7 - desktop |
| Device type: | Wireless router - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz |
| Data transfer rate: | 9214 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2880 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6, OpenVPN |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Google Assistant, Alexa |
| Remote management protocol: | DHCP |
| Features: | NAT support, IGMP snooping, parental control, Access Point operational mode, DDos attack prevention, Acces |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, I |
Aprašymas
The TP-Link Archer BE550 V1 is a powerful solution in the realm of bridges and routers, designed to meet the demands of high-speed Internet connectivity and robust network security. This wireless router supports Wi-Fi 6E technology, ensuring compatibility and fast data transfer rates up to 9214 Mbps. With its six internal antennas, it offers extensive coverage that can handle multiple devices simultaneously, making it ideal for both home and office environments.
In addition to its high performance, the Archer BE550 V1 boasts a suite of features aimed at enhancing network security and user convenience. It supports a variety of encryption algorithms to protect your network from unauthorized access, while also offering compatibility with smart home devices through Alexa and Google Assistant. Whether you're streaming 4K/8K UHD video, engaging in online gaming, or managing a smart home ecosystem, the Archer BE550 V1 provides a secure, and high-speed network connection that can cater to all your needs.
Funkcijos
6 internal antennas for extensive coverage
Supports Wi-Fi 6E for advanced wireless connectivity
Integrated 4-port switch and USB 3.0 port for versatile connections
Comprehensive encryption for enhanced network security
Voice control with Alexa and Google Assistant for smart home integration