TP-LINK BE22000 Tri-Band Whole Home Mesh
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): DECO BE85(2-PACK)
Prekės kodas (MPN): DECO BE85(2-PACK)
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1041,31 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Deco BE85 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 7 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 1376 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 5760 |
| Capacity: | Connected devices: up to 200 Streams: 12 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Google Assistant, Alexa - indirect |
| Remote management protocol: | IPv4, IPv6 |
| Features: | NAT support, IGMP snooping, SPI, IPS, parental control, Access Point operational mode, DDos attack prevent |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, IEEE 80 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 12.8 cm x 12.8 cm x 23.6 cm |
| Weight: | 2.96 kg |
| System requirements: | Android, Apple iOS |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas Wi-Fi 7 has arrived with jam-dropping performance - offering accelerated throughput, lower latency, stronger anti-jamming and higher efficiency. Join the league of pros and experience the sheer performance of the next-generation Wi-Fi. Funkcijos 12-stream 19 Gbps tri-band Wi-Fi - 11520 Mbps (6 GHz) + 5760 Mbps (5 GHz) + 1376 Mbps (2.4 GHz) 10 Gbps network - 1x 10 Gbps Ethernet/Fiber Combo WAN/LAN port + 1x 10 Gbps WAN/LAN port + 2x 2.5 Gbps ports ensure max flexibility and boosted throughput Wireless and wired combined backhaul - connects a wireless and wired backhaul with each unit simultaneously to improve overall throughput and reduce latency Multi-Link Operation (MLO) - simultaneously send and receive data across different bands and channels to increase throughput, reduce latency, and improve reliability 320 MHz channels - doubles the bandwidth and enables many more simultaneous transmissions at the fastest possible speeds Works on the 6 GHz band - minimizes congestion with greenfield spectrum, delivering robust high-speed connections TP-Link HomeShield - provides comprehensive network protection, robust parental controls, and real-time IoT security Universal compatibility - backward compatible with all Wi-Fi generations and works with any Internet service provider (ISP) and modem |
| Product description: | TP-Link Deco BE85 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 7 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 1376 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 5760 |
| Capacity: | Connected devices: up to 200 Streams: 12 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Google Assistant, Alexa - indirect |
| Remote management protocol: | IPv4, IPv6 |
| Features: | NAT support, IGMP snooping, SPI, IPS, parental control, Access Point operational mode, DDos attack prevent |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, IEEE 80 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 12.8 cm x 12.8 cm x 23.6 cm |
| Weight: | 2.96 kg |
| System requirements: | Android, Apple iOS |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
Wi-Fi 7 has arrived with jam-dropping performance - offering accelerated throughput, lower latency, stronger anti-jamming and higher efficiency. Join the league of pros and experience the sheer performance of the next-generation Wi-Fi.
Funkcijos
12-stream 19 Gbps tri-band Wi-Fi - 11520 Mbps (6 GHz) + 5760 Mbps (5 GHz) + 1376 Mbps (2.4 GHz)
10 Gbps network - 1x 10 Gbps Ethernet/Fiber Combo WAN/LAN port + 1x 10 Gbps WAN/LAN port + 2x 2.5 Gbps ports ensure max flexibility and boosted throughput
Wireless and wired combined backhaul - connects a wireless and wired backhaul with each unit simultaneously to improve overall throughput and reduce latency
Multi-Link Operation (MLO) - simultaneously send and receive data across different bands and channels to increase throughput, reduce latency, and improve reliability
320 MHz channels - doubles the bandwidth and enables many more simultaneous transmissions at the fastest possible speeds
Works on the 6 GHz band - minimizes congestion with greenfield spectrum, delivering robust high-speed connections
TP-Link HomeShield - provides comprehensive network protection, robust parental controls, and real-time IoT security
Universal compatibility - backward compatible with all Wi-Fi generations and works with any Internet service provider (ISP) and modem