TP-LINK AXE5400 Wi-Fi 6E Range Extender
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): RE815XE
Prekės kodas (MPN): RE815XE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 210,92 € | ||
| S1 | - / - | 216,76 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link RE815XE V1 - Wi-Fi range extender - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Wi-Fi range extender |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Os required: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/8.1/10 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 10.66 cm x 3.97 cm x 34.82 cm |
| Weight: | 449 g |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas Wi-Fi 6E offers the 6 GHz frequency band with 1200 MHz of available spectrum. This wide-open band creates lower latency, higher throughput, and faster speeds for RE815XE. Enjoy the ultimate streaming experience. Funkcijos AXE5400 tri-band Wi-Fi: boosts overall speeds up to incredible 5400 Mbps Dedicated 6 GHz band: provides a clearer band to prevent Wi-Fi interference and congestion 160 MHz channel bandwidth: expands bandwidth to double the network speed of traditional 80 MHz Smart Roaming: walk from room to room and stay connected with the fastest possible speeds Improved capacity, less lag: experience flawless streams on more screens throughout your home |
| Product description: | TP-Link RE815XE V1 - Wi-Fi range extender - Wi-Fi 5 |
| Device type: | Wi-Fi range extender |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Os required: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/8.1/10 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 10.66 cm x 3.97 cm x 34.82 cm |
| Weight: | 449 g |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
Wi-Fi 6E offers the 6 GHz frequency band with 1200 MHz of available spectrum. This wide-open band creates lower latency, higher throughput, and faster speeds for RE815XE. Enjoy the ultimate streaming experience.
Funkcijos
AXE5400 tri-band Wi-Fi: boosts overall speeds up to incredible 5400 Mbps
Dedicated 6 GHz band: provides a clearer band to prevent Wi-Fi interference and congestion
160 MHz channel bandwidth: expands bandwidth to double the network speed of traditional 80 MHz
Smart Roaming: walk from room to room and stay connected with the fastest possible speeds
Improved capacity, less lag: experience flawless streams on more screens throughout your home