TP-LINK AXE5400 Whole Home Mesh Wi-Fi
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): DECO XE75(1-PACK)
Prekės kodas (MPN): DECO XE75(1-PACK)
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 242,95 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Deco XE75 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 6E - Wi-Fi 6 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | Router |
| Wi-fi system coverage: | Up to 2,900 sq.ft |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz |
| Data transfer rate: | 5400 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2402 |
| Capacity: | Connected devices: up to 200 Streams: 6 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa - indirect |
| Remote management protocol: | DHCP, IPv4, IPv6 |
| Features: | Auto-sensing per device, IGMP snooping, Stateful Packet Inspection (SPI), Intrusion Prevention System (IPS |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, I |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 0.8 A |
| Dimensions (wxdxh): | 10.5 cm x 10.5 cm x 16.9 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas The TP-Link Deco XE75 V1 bridges and routers bring Wi-Fi 6E technology into your home, offering speeds and reliability across three bands: 2.4 GHz, 5 GHz, and the new 6 GHz. This Wi-Fi system is designed to eliminate dead zones, ensuring seamless coverage throughout your home. With features like mesh networking, security protocols including WPA3, and the convenience of voice control via Alexa, the Deco XE75 V1 is a comprehensive solution for modern, connected homes. Whether you're streaming in 4K, gaming online, or participating in video calls, this system is built to handle your high-bandwidth needs with ease. Experience home networking with the TP-Link Deco XE75 V1. Funkcijos Wi-Fi 6E technology for expanded network capacity Tri-band support with up to 5400 Mbps combined speeds Mesh networking for whole-home coverage Security features including WPA3 encryption Voice control through Alexa for easy management |
| Product description: | TP-Link Deco XE75 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 6E - Wi-Fi 6 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | Router |
| Wi-fi system coverage: | Up to 2,900 sq.ft |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz |
| Data transfer rate: | 5400 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2402 |
| Capacity: | Connected devices: up to 200 Streams: 6 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa - indirect |
| Remote management protocol: | DHCP, IPv4, IPv6 |
| Features: | Auto-sensing per device, IGMP snooping, Stateful Packet Inspection (SPI), Intrusion Prevention System (IPS |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, I |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 0.8 A |
| Dimensions (wxdxh): | 10.5 cm x 10.5 cm x 16.9 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
The TP-Link Deco XE75 V1 bridges and routers bring Wi-Fi 6E technology into your home, offering speeds and reliability across three bands: 2.4 GHz, 5 GHz, and the new 6 GHz. This Wi-Fi system is designed to eliminate dead zones, ensuring seamless coverage throughout your home. With features like mesh networking, security protocols including WPA3, and the convenience of voice control via Alexa, the Deco XE75 V1 is a comprehensive solution for modern, connected homes. Whether you're streaming in 4K, gaming online, or participating in video calls, this system is built to handle your high-bandwidth needs with ease. Experience home networking with the TP-Link Deco XE75 V1.
Funkcijos
Wi-Fi 6E technology for expanded network capacity
Tri-band support with up to 5400 Mbps combined speeds
Mesh networking for whole-home coverage
Security features including WPA3 encryption
Voice control through Alexa for easy management