TP-LINK AX7800 Whole Home Mesh Wi-Fi 6
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): DECO X95(2-PACK)
Prekės kodas (MPN): DECO X95(2-PACK)
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 652,20 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Deco X95 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 6 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Wi-fi system coverage: | Up to 6,100 sq.ft |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 2.5 Gigabit Ether |
| Frequency band: | 2.4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 bands) |
| Data transfer rate: | 7800 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2402 |
| Capacity: | Connected devices: up to 200 Streams: 8 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Remote management protocol: | DHCP |
| Features: | Auto-sensing per device, IGMP snooping, IPS, parental control, Access Point operational mode, DDos attack |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, I |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 0.8 A |
| Dimensions (wxdxh): | 13 cm x 12.3 cm x 21.05 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas Armed with Wi-Fi 6 technology, Deco whole home mesh Wi-Fi is designed to deliver a huge boost in coverage, speed, and total capacity. Get advanced Wi-Fi to enjoy the future network that loads faster and connects more. Funkcijos True Tri-Band speed - all three Wi-Fi bands work together to unleash your network's total speeds up to 7,800 Mbps for up to 200 devices 8 streams, less lag - 4 x 4/HE160 4804 Mbps + 2 x 2/HE160 2402 Mbps + 2 x 2 574 Mbps Whole Home Wi-Fi 6 - Cover up to 6,100 ft2 with next-gen seamless Wi-Fi and make dead zones and buffering a thing of the past Up to 2.5 Gbps wired connections - 1x 2.5 Gbps port + 2x Gigabit port offer high-speed data transmissions Seamless AI-Driven mesh - unites your home under one name and password while delivering the best connections as you move room to room TP-Link HomeShield - keeps your home network safe with cutting-edge features for network and IoT protection |
| Product description: | TP-Link Deco X95 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 6 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Wi-fi system coverage: | Up to 6,100 sq.ft |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 2.5 Gigabit Ether |
| Frequency band: | 2.4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 bands) |
| Data transfer rate: | 7800 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2402 |
| Capacity: | Connected devices: up to 200 Streams: 8 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Remote management protocol: | DHCP |
| Features: | Auto-sensing per device, IGMP snooping, IPS, parental control, Access Point operational mode, DDos attack |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, I |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 0.8 A |
| Dimensions (wxdxh): | 13 cm x 12.3 cm x 21.05 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
Armed with Wi-Fi 6 technology, Deco whole home mesh Wi-Fi is designed to deliver a huge boost in coverage, speed, and total capacity. Get advanced Wi-Fi to enjoy the future network that loads faster and connects more.
Funkcijos
True Tri-Band speed - all three Wi-Fi bands work together to unleash your network's total speeds up to 7,800 Mbps for up to 200 devices
8 streams, less lag - 4 x 4/HE160 4804 Mbps + 2 x 2/HE160 2402 Mbps + 2 x 2 574 Mbps
Whole Home Wi-Fi 6 - Cover up to 6,100 ft2 with next-gen seamless Wi-Fi and make dead zones and buffering a thing of the past
Up to 2.5 Gbps wired connections - 1x 2.5 Gbps port + 2x Gigabit port offer high-speed data transmissions
Seamless AI-Driven mesh - unites your home under one name and password while delivering the best connections as you move room to room
TP-Link HomeShield - keeps your home network safe with cutting-edge features for network and IoT protection