TP-LINK AX6600 Whole Home Mesh Wi-Fi
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): DECO X90(2-PACK)
Prekės kodas (MPN): DECO X90(2-PACK)
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 685,03 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Deco X90 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 6 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 2.5 Gigabit Ether |
| Frequency band: | 2.4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 bands) |
| Capacity: | Connected devices: 200 Streams: 8 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Remote management protocol: | DHCP, IPv4, IPv6 |
| Features: | Firewall protection, auto-sensing per device, NAT support, IGMP snooping, Stateful Packet Inspection (SPI) |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, I |
| Dimensions (wxdxh): | 13 cm x 12.3 cm x 21 cm |
| System requirements: | Android 4.4 (KitKat) or later, Apple iOS 9 or later |
Aprašymas Deco X90’s built-in smart antennas use intelligent algorithms to auto-detect other Deco units and establish a stronger backhaul between one another to deliver seamless coverage to every corner of your home. Funkcijos AX6600 Tri-Band Wi-Fi: boosts overall speeds up to an incredible 6600 Mbps AI-driven mesh: intelligently learns the network environment to provide ideal Wi-Fi unique to your home Smart antennas: establish a stronger backhaul to boost coverage and improve wireless connections Connect more devices: connect up to 200 devices without dragging down performance Boosted seamless coverage: achieve seamless whole home coverage with a clearer and stronger whole home Wi-Fi signal generated by Wi-Fi 6 TP-Link HomeShield: keeps your home network safe with cutting-edge features for network and IoT protection Setup made easier than ever: the Deco app walks you through setup step-by-step |
| Product description: | TP-Link Deco X90 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 6 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 2.5 Gigabit Ether |
| Frequency band: | 2.4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 bands) |
| Capacity: | Connected devices: 200 Streams: 8 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa |
| Remote management protocol: | DHCP, IPv4, IPv6 |
| Features: | Firewall protection, auto-sensing per device, NAT support, IGMP snooping, Stateful Packet Inspection (SPI) |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11r, I |
| Dimensions (wxdxh): | 13 cm x 12.3 cm x 21 cm |
| System requirements: | Android 4.4 (KitKat) or later, Apple iOS 9 or later |
Aprašymas
Deco X90’s built-in smart antennas use intelligent algorithms to auto-detect other Deco units and establish a stronger backhaul between one another to deliver seamless coverage to every corner of your home.
Funkcijos
AX6600 Tri-Band Wi-Fi: boosts overall speeds up to an incredible 6600 Mbps
AI-driven mesh: intelligently learns the network environment to provide ideal Wi-Fi unique to your home
Smart antennas: establish a stronger backhaul to boost coverage and improve wireless connections
Connect more devices: connect up to 200 devices without dragging down performance
Boosted seamless coverage: achieve seamless whole home coverage with a clearer and stronger whole home Wi-Fi signal generated by Wi-Fi 6
TP-Link HomeShield: keeps your home network safe with cutting-edge features for network and IoT protection
Setup made easier than ever: the Deco app walks you through setup step-by-step