TP-LINK AX6600 Tri-Band Wi-Fi 6 Router
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): ARCHER GX90
Prekės kodas (MPN): ARCHER GX90
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 233,87 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Archer GX90 V1 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop |
| Device type: | Wireless router |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 bands) |
| Data transfer rate: | 6.6 Gbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 4804 |
| Capacity: | Streams: 8 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Features: | NAT support, IGMP snooping, Stateful Packet Inspection (SPI), content filtering, URL filtering, parental c |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, W |
| Dimensions (wxdxh): | 21.2 cm x 21.2 cm x 5.18 cm |
| Weight: | 1.1 kg |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas Archer GX90 provides 3 distinct bands with combined speed up to warp 6579 Mbps. A fully featured Gaming Band is equipped with 4T4R and HE160 technology, offering all your gaming rigs at top speed 4804 Mbps and preventing interference from other devices. Funkcijos Game Band - tri-band structure provides a 4.8 Gbps Game Band exclusive for your gaming rigs and brings pure immersion Game Accelerator - detect and optimize gaming streams, to ensure your gaming stays immersive Game Statistics - real-time latency, game duration and network resource allocation in a glance with fine-tuned UI Game Protector - keep your accounts and documents safe with Homecare security system Expansive Coverage - 8 antennas, beamforming, high-power FEM, 4T4R combine to deliver WiFi coverage up to a 4-bedroom house 2.5 Gbps Wired Connection - unleash the potential of your next-level bandwidth network with a 2.5 Gbps WAN/LAN port Powerful Processing - 1.5 GHz Quad-Core CPU ensure your network performance always at peak run Easy Setup - set it up in minutes with the powerful Tether app |
| Product description: | TP-Link Archer GX90 V1 - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop |
| Device type: | Wireless router |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wan ports qty: | 2 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz (1 band) / 5 GHz (2 bands) |
| Data transfer rate: | 6.6 Gbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 4804 |
| Capacity: | Streams: 8 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Features: | NAT support, IGMP snooping, Stateful Packet Inspection (SPI), content filtering, URL filtering, parental c |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, W |
| Dimensions (wxdxh): | 21.2 cm x 21.2 cm x 5.18 cm |
| Weight: | 1.1 kg |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
Archer GX90 provides 3 distinct bands with combined speed up to warp 6579 Mbps. A fully featured Gaming Band is equipped with 4T4R and HE160 technology, offering all your gaming rigs at top speed 4804 Mbps and preventing interference from other devices.
Funkcijos
Game Band - tri-band structure provides a 4.8 Gbps Game Band exclusive for your gaming rigs and brings pure immersion
Game Accelerator - detect and optimize gaming streams, to ensure your gaming stays immersive
Game Statistics - real-time latency, game duration and network resource allocation in a glance with fine-tuned UI
Game Protector - keep your accounts and documents safe with Homecare security system
Expansive Coverage - 8 antennas, beamforming, high-power FEM, 4T4R combine to deliver WiFi coverage up to a 4-bedroom house
2.5 Gbps Wired Connection - unleash the potential of your next-level bandwidth network with a 2.5 Gbps WAN/LAN port
Powerful Processing - 1.5 GHz Quad-Core CPU ensure your network performance always at peak run
Easy Setup - set it up in minutes with the powerful Tether app