TP-LINK AX3000 Indoor/Outdoor AP
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): EAP650-OUTDOOR
Prekės kodas (MPN): EAP650-OUTDOOR
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 196,01 € | ||
| S1 | - / - | 200,09 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Omada EAP650-Outdoor V1 - radio access point - Wi-Fi 6 - cloud-managed |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / pole mountable - outdoor, indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2402 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 Number of concurrent clients: 2 |
| Included accessories: | Pole/wall mount kit, passive PoE adapter |
| Os required: | Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 / 11 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Power: | DC 48 V |
| Dimensions (wxdxh): | 10.65 cm x 5.68 cm x 28.04 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas The TP-Link Omada EAP650-Outdoor V1 is a wireless access point designed to deliver high-speed, reliable Wi-Fi connectivity across both indoor and outdoor environments. Leveraging the power of Wi-Fi 6 technology, it offers speeds up to 3 Gbps, ensuring that your network can handle the demands of multiple devices streaming, gaming, and downloading simultaneously. Built to last, the EAP650-Outdoor V1 features a ruggedized design that's dustproof, waterproof, and weatherproof, compliant with IP67 standards. This makes it perfectly suited for any setting, from cozy indoor areas to challenging outdoor locations. Security is a top priority, with advanced encryption algorithms and comprehensive network access controls to protect sensitive data. Effortless to manage through cloud-based tools and capable of supporting over 250 concurrent clients, this wireless access point is ideal for businesses looking for a scalable, secure, and high-performing networking solution. Its suite of advanced features, including MU-MIMO technology and seamless roaming, ensures that your network is not only fast but also intelligently adapts to the needs of your devices. Funkcijos Superior Wi-Fi 6 speeds - delivers dual band speeds of up to 3 Gbps powered by the Wi-Fi 6 technology Higher network efficiency - enjoy faster speeds on more devices with less lag with OFDMA and MU-MIMO 160 MHz bandwidth channel - double the data at peak transmission times on a single stream with HE160 Long-range coverage - dedicated high-power amplifier and professional antennas with an IP67 weatherproof enclosure Omada Mesh technology - enables wireless connectivity between access points for extended range and flexible deployment Stay smooth with seamless roaming - users can enjoy seamless streaming across the property with their devices switching effortlessly between access points PoE powered - supports both 802.3at PoE+ and Passive PoE power supply for flexible installation |
| Product description: | TP-Link Omada EAP650-Outdoor V1 - radio access point - Wi-Fi 6 - cloud-managed |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / pole mountable - outdoor, indoor |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 2402 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 Number of concurrent clients: 2 |
| Included accessories: | Pole/wall mount kit, passive PoE adapter |
| Os required: | Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 / 11 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Power: | DC 48 V |
| Dimensions (wxdxh): | 10.65 cm x 5.68 cm x 28.04 cm |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
The TP-Link Omada EAP650-Outdoor V1 is a wireless access point designed to deliver high-speed, reliable Wi-Fi connectivity across both indoor and outdoor environments. Leveraging the power of Wi-Fi 6 technology, it offers speeds up to 3 Gbps, ensuring that your network can handle the demands of multiple devices streaming, gaming, and downloading simultaneously.
Built to last, the EAP650-Outdoor V1 features a ruggedized design that's dustproof, waterproof, and weatherproof, compliant with IP67 standards. This makes it perfectly suited for any setting, from cozy indoor areas to challenging outdoor locations. Security is a top priority, with advanced encryption algorithms and comprehensive network access controls to protect sensitive data.
Effortless to manage through cloud-based tools and capable of supporting over 250 concurrent clients, this wireless access point is ideal for businesses looking for a scalable, secure, and high-performing networking solution. Its suite of advanced features, including MU-MIMO technology and seamless roaming, ensures that your network is not only fast but also intelligently adapts to the needs of your devices.
Funkcijos
Superior Wi-Fi 6 speeds - delivers dual band speeds of up to 3 Gbps powered by the Wi-Fi 6 technology
Higher network efficiency - enjoy faster speeds on more devices with less lag with OFDMA and MU-MIMO
160 MHz bandwidth channel - double the data at peak transmission times on a single stream with HE160
Long-range coverage - dedicated high-power amplifier and professional antennas with an IP67 weatherproof enclosure
Omada Mesh technology - enables wireless connectivity between access points for extended range and flexible deployment
Stay smooth with seamless roaming - users can enjoy seamless streaming across the property with their devices switching effortlessly between access points
PoE powered - supports both 802.3at PoE+ and Passive PoE power supply for flexible installation