TP-LINK AX3000 Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 Router Archer AX55 Pro 802.11ax, 574+2402 Mbit/s, 10/100/1000 Mbit/s, Ethernet LAN (RJ-45) ports 3, MU-MiMO Yes, Antennas quantity 4
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 8 vnt. 1-5 d.d. 8 / - vnt. | - | 83,37 € | |
| S2 | - / - | - | 82,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth master carton: | 240.00 mm |
| Gross height (mm): | 330.00 mm |
| Gross weight: | 0.70 kg |
| Gross width master carton: | 73.00 mm |
| Net weight: | 0.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 190.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 73 mm |
| Gross width (mm): | 240 mm |
| Volume (m3): | 0.0057816 m³ |
| Wi-Fi data rate (max): | 574+2402 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Antenna type: | External |
| Producer product name: | Archer AX55 Pro |
| Producer product family: | AX3000 Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 Router |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 3 |
| Wi-Fi band: | 802.11ax |
| Mesh Support: | Yes |
| Mobile Broadband: | No mobile broadband |
| MU-MiMO: | Yes |
| Antennas quantity: | 4 |
| Wi-Fi standards: | 802.11ax |
| 5 GHz: | Yes |
| 2.4 GHz: | Yes |
| WAN connection: | 1xGigabit WAN Port |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Gross height master carton: | 400 mm |
| Net weight master carton: | 8.46 kg |
| Tare weight master carton: | 1.195 kg |
Aprašymas The TP-Link Archer AX55 Pro V1 is designed to elevate your networking experience. With a data transfer rate of 2042 Mbps, this wireless router ensures fast and reliable connections for all devices. Featuring Wi-Fi 6 technology, it effectively handles multiple devices simultaneously while maintaining optimal performance. Equipped with robust parental controls and advanced security features, including WPA3 encryption, this router provides a safe environment for every user. Its four external directional antennas enhance coverage, making sure every corner of your home receives a strong and stable signal. Utilizing features such as Smart Connect, Airtime Fairness, and OneMesh support, the Archer AX55 Pro ensures seamless connectivity across your devices, enabling uninterrupted streaming and gaming. The router's extensive compatibility with various data link protocols, including Gigabit Ethernet and 802.11ax, makes it versatile for any networking needs. With an excellent operating temperature range and humidity tolerance, it stands up to various environmental conditions, ensuring lasting performance. Funkcijos Faster dual-band AX3000 WiFi for faster browsing, streaming, and downloading, all at the same time Max flexibility and boosted throughput Maximized coverage: four high-gain antennas equipped with Beamforming ensure vast coverage Connect more devices: OFDMA technology increases capacity by 4 times to enable simultaneous transmission to more devices VPN client supported: allow devices in your home network to access remote VPN servers without needing to install VPN software on every device TP-Link HomeShield: enhanced security defends against the latest cyber threats TP-Link OneMesh supported Control your router via voice commands and make your life smarter and easier |
| Gross depth master carton: | 240.00 mm |
| Gross height (mm): | 330.00 mm |
| Gross weight: | 0.70 kg |
| Gross width master carton: | 73.00 mm |
| Net weight: | 0.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 190.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Gross depth (mm): | 73 mm |
| Gross width (mm): | 240 mm |
| Volume (m3): | 0.0057816 m³ |
| Wi-Fi data rate (max): | 574+2402 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Antenna type: | External |
| Producer product name: | Archer AX55 Pro |
| Producer product family: | AX3000 Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 Router |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 3 |
| Wi-Fi band: | 802.11ax |
| Mesh Support: | Yes |
| Mobile Broadband: | No mobile broadband |
| MU-MiMO: | Yes |
| Antennas quantity: | 4 |
| Wi-Fi standards: | 802.11ax |
| 5 GHz: | Yes |
| 2.4 GHz: | Yes |
| WAN connection: | 1xGigabit WAN Port |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Gross height master carton: | 400 mm |
| Net weight master carton: | 8.46 kg |
| Tare weight master carton: | 1.195 kg |
Aprašymas
The TP-Link Archer AX55 Pro V1 is designed to elevate your networking experience. With a data transfer rate of 2042 Mbps, this wireless router ensures fast and reliable connections for all devices. Featuring Wi-Fi 6 technology, it effectively handles multiple devices simultaneously while maintaining optimal performance. Equipped with robust parental controls and advanced security features, including WPA3 encryption, this router provides a safe environment for every user. Its four external directional antennas enhance coverage, making sure every corner of your home receives a strong and stable signal.
Utilizing features such as Smart Connect, Airtime Fairness, and OneMesh support, the Archer AX55 Pro ensures seamless connectivity across your devices, enabling uninterrupted streaming and gaming. The router's extensive compatibility with various data link protocols, including Gigabit Ethernet and 802.11ax, makes it versatile for any networking needs. With an excellent operating temperature range and humidity tolerance, it stands up to various environmental conditions, ensuring lasting performance.
Funkcijos
Faster dual-band AX3000 WiFi for faster browsing, streaming, and downloading, all at the same time
Max flexibility and boosted throughput
Maximized coverage: four high-gain antennas equipped with Beamforming ensure vast coverage
Connect more devices: OFDMA technology increases capacity by 4 times to enable simultaneous transmission to more devices
VPN client supported: allow devices in your home network to access remote VPN servers without needing to install VPN software on every device
TP-Link HomeShield: enhanced security defends against the latest cyber threats
TP-Link OneMesh supported
Control your router via voice commands and make your life smarter and easier