TP-LINK AX1800 Wireless Dual Band Ceiling Mount Access Point EAP620 HD 802.11ax, 2.4GHz/5GHz, 1201+574 Mbit/s, 10/100/1000 Mbit/s, Ethernet LAN (RJ-45) ports 1, PoE in, Antenna type Omni directional i
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 231,59 € | ||
| S2 | - / - | - | 162,59 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 300 mm |
| Gross height (mm): | 305 mm |
| Gross weight: | 1.276 kg |
| Gross width (mm): | 80 mm |
| Net weight: | 0.856 kg |
| Packing quantity: | 5 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 336.00 g |
| Plastic (No PET): | 84.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.42 kg |
| Volume (m3): | 0.00732 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Antenna type: | Omni directional internal |
| Producer product name: | EAP620 HD |
| Producer product family: | AX1800 Wireless Dual Band Ceiling Mount Access Point |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 1 |
| USB ports quantity: | |
| Wi-Fi band: | 802.11ax |
| MU-MiMO: | Yes |
| POE: | PoE in |
| Wi-Fi data rate (max): | 1201+574 Mbit/s |
| Frequency band: | 2.4GHz/5GHz |
| Wi-Fi: | Yes |
| Other features: | Mounting kit included |
| Wi-Fi standards: | 802.11ax |
| Gross depth master carton: | 330 mm |
| Gross width master carton: | 325 mm |
| Gross height master carton: | 435 mm |
| Net weight master carton: | 6.38 kg |
| Tare weight master carton: | 0.793 kg |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas The TP-Link EAP620 HD is designed to optimize wireless connectivity in both small and large spaces. It supports up to 16 configured SSIDs, allowing for customizable networking options. With a dual-band capability of 2.4 GHz and 5 GHz, this access point ensures robust performance across multiple devices, minimizing interference. Built for a range of environments with an operating temperature from 0°C to 40°C and humidity tolerance from 10% to 90%, the design can be mounted on walls or ceilings. Equipped with advanced features such as MU-MIMO technology and beamforming, the EAP620 HD enhances data flow, providing seamless roaming for users. Its array of encryption algorithms, including WPA3 and WPA2, ensures secure and efficient communication, making it suitable for both business and personal use. Funkcijos Ultra-fast Wi-Fi 6 speeds: simultaneous 574 Mbps on 2.4 GHz and 1201 Mbps on 5 GHz totals 1775 Mbps Wi-Fi speeds High-density connectivity: 4x increased capacity to connect more devices simultaneously Integrated into Omada SDN: Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring Centralized management: cloud access and Omada app for ultra-convenience and easy management Seamless roaming: even video streams and voice calls are unaffected as users move between locations PoE+ support: supports Power over Ethernet (802.3at) for convenient deployment and installation |
| Gross depth (mm): | 300 mm |
| Gross height (mm): | 305 mm |
| Gross weight: | 1.276 kg |
| Gross width (mm): | 80 mm |
| Net weight: | 0.856 kg |
| Packing quantity: | 5 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 336.00 g |
| Plastic (No PET): | 84.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.42 kg |
| Volume (m3): | 0.00732 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Antenna type: | Omni directional internal |
| Producer product name: | EAP620 HD |
| Producer product family: | AX1800 Wireless Dual Band Ceiling Mount Access Point |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 1 |
| USB ports quantity: | |
| Wi-Fi band: | 802.11ax |
| MU-MiMO: | Yes |
| POE: | PoE in |
| Wi-Fi data rate (max): | 1201+574 Mbit/s |
| Frequency band: | 2.4GHz/5GHz |
| Wi-Fi: | Yes |
| Other features: | Mounting kit included |
| Wi-Fi standards: | 802.11ax |
| Gross depth master carton: | 330 mm |
| Gross width master carton: | 325 mm |
| Gross height master carton: | 435 mm |
| Net weight master carton: | 6.38 kg |
| Tare weight master carton: | 0.793 kg |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas
The TP-Link EAP620 HD is designed to optimize wireless connectivity in both small and large spaces. It supports up to 16 configured SSIDs, allowing for customizable networking options. With a dual-band capability of 2.4 GHz and 5 GHz, this access point ensures robust performance across multiple devices, minimizing interference.
Built for a range of environments with an operating temperature from 0°C to 40°C and humidity tolerance from 10% to 90%, the design can be mounted on walls or ceilings. Equipped with advanced features such as MU-MIMO technology and beamforming, the EAP620 HD enhances data flow, providing seamless roaming for users. Its array of encryption algorithms, including WPA3 and WPA2, ensures secure and efficient communication, making it suitable for both business and personal use.
Funkcijos
Ultra-fast Wi-Fi 6 speeds: simultaneous 574 Mbps on 2.4 GHz and 1201 Mbps on 5 GHz totals 1775 Mbps Wi-Fi speeds
High-density connectivity: 4x increased capacity to connect more devices simultaneously
Integrated into Omada SDN: Zero-Touch Provisioning (ZTP), Centralized Cloud Management, and Intelligent Monitoring
Centralized management: cloud access and Omada app for ultra-convenience and easy management
Seamless roaming: even video streams and voice calls are unaffected as users move between locations
PoE+ support: supports Power over Ethernet (802.3at) for convenient deployment and installation