TP-LINK AX1800 Ceiling Mount Dual-Band
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): EAP613
Prekės kodas (MPN): EAP613
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 106,19 € | |
| S1 | - / - | - | 97,54 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Omada EAP613 V1 - radio access point - Wi-Fi 6 - cloud-managed |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 1201 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 Number of concurrent clients: 2 |
| Included accessories: | Wall/ceiling mounting kit |
| Os required: | Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Dimensions (wxdxh): | 16 cm x 16 cm x 3.36 cm |
| Designed for: | JetStream TL-SF1008P, TL-SG1218MP, TL-SG1218MPE, TL-SG2008P, TL-SG2210MP, TL-SG2210P, TL-SG2428P, TL-SG321 |
Aprašymas The TP-Link Omada EAP613 V1 is a wireless access point designed to meet the demands of modern businesses and high-density environments. Leveraging the power of Wi-Fi 6 technology, it delivers efficient wireless performance with a data transfer rate of up to 1775 Mbps. This device supports up to 16 SSIDs, allowing for comprehensive network segmentation and management. Security is paramount, and the EAP613 V1 excels with multiple encryption standards including WPA3-Personal and Enterprise, ensuring your network remains protected against threats. Cloud-managed capabilities simplify the setup and ongoing management of your network, enabling remote access and monitoring. Its omnidirectional antennas and advanced features like beamforming technology, MU-MIMO, and seamless roaming ensure that your Wi-Fi coverage is both broad and reliable, making it an ideal choice for businesses looking to provide efficient wireless access to their users. Funkcijos Ultra-Fast Wi-Fi 6 speeds - simultaneous 574 Mbps on 2.4 GHz and 1201 Mbps on 5 GHz totals 1775 Mbps Wi-Fi speeds High-Efficiency Wi-Fi 6 - More connected devices can enjoy faster speeds Centralized cloud management - manage the whole network locally or from the cloud via web UI or Omada app Seamless roaming - even video streams and voice calls are unaffected as users move between locations Omada mesh - enables wireless connectivity between access points for extended range and flexible deployment PoE+ powered - supports DC (adapter is not included), 802.3at PoE+, and Passive PoE for flexible installations Ultra-slim design - Φ160 mm x 33.6 mm elegant design brings more agility Secure guest network - along with multiple authentication options (SMS/Voucher, etc.) and abundant wireless security technologies |
| Product description: | TP-Link Omada EAP613 V1 - radio access point - Wi-Fi 6 - cloud-managed |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / ceiling mountable |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 574 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 1201 |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 Number of concurrent clients: 2 |
| Included accessories: | Wall/ceiling mounting kit |
| Os required: | Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | PoE+ |
| Dimensions (wxdxh): | 16 cm x 16 cm x 3.36 cm |
| Designed for: | JetStream TL-SF1008P, TL-SG1218MP, TL-SG1218MPE, TL-SG2008P, TL-SG2210MP, TL-SG2210P, TL-SG2428P, TL-SG321 |
Aprašymas
The TP-Link Omada EAP613 V1 is a wireless access point designed to meet the demands of modern businesses and high-density environments. Leveraging the power of Wi-Fi 6 technology, it delivers efficient wireless performance with a data transfer rate of up to 1775 Mbps. This device supports up to 16 SSIDs, allowing for comprehensive network segmentation and management.
Security is paramount, and the EAP613 V1 excels with multiple encryption standards including WPA3-Personal and Enterprise, ensuring your network remains protected against threats. Cloud-managed capabilities simplify the setup and ongoing management of your network, enabling remote access and monitoring.
Its omnidirectional antennas and advanced features like beamforming technology, MU-MIMO, and seamless roaming ensure that your Wi-Fi coverage is both broad and reliable, making it an ideal choice for businesses looking to provide efficient wireless access to their users.
Funkcijos
Ultra-Fast Wi-Fi 6 speeds - simultaneous 574 Mbps on 2.4 GHz and 1201 Mbps on 5 GHz totals 1775 Mbps Wi-Fi speeds
High-Efficiency Wi-Fi 6 - More connected devices can enjoy faster speeds
Centralized cloud management - manage the whole network locally or from the cloud via web UI or Omada app
Seamless roaming - even video streams and voice calls are unaffected as users move between locations
Omada mesh - enables wireless connectivity between access points for extended range and flexible deployment
PoE+ powered - supports DC (adapter is not included), 802.3at PoE+, and Passive PoE for flexible installations
Ultra-slim design - Φ160 mm x 33.6 mm elegant design brings more agility
Secure guest network - along with multiple authentication options (SMS/Voucher, etc.) and abundant wireless security technologies