TP-LINK Archer AXE75 AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router TP-LINK
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): Archer AXE75
Prekės kodas (MPN): Archer AXE75
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 135,06 € | |
| S2 | - / - | - | 132,56 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 328 mm |
| Gross height (mm): | 120 mm |
| Gross weight: | 2.28 kg |
| Gross width (mm): | 265 mm |
| Net weight: | 0.75 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 150 g |
| Plastic (No PET): | 30 g |
| Tare weight (kg): | 1.53 kg |
| Volume (m3): | 0.0104304 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Palette Qty: | 439 pc(s) |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas The TP-Link Archer AXE75 V1 is designed to enhance connectivity with its six external antennas that ensure robust signal coverage. Capable of reaching maximum data rates of up to 574 Mbps across different frequency bands, this device supports Wi-Fi 6E technology for a seamless user experience. It features multiple network standards including Gigabit Ethernet and provides security with advanced encryption protocols such as WPA3. Equipped with extensive connectivity options, this wireless router includes WAN, LAN, and USB ports, enabling versatile network setups to meet various needs. Operating efficiently within a temperature range of 0°C to 40°C and humidity levels of 10 to 90% (non-condensing), the Archer AXE75 V1 is suitable for diverse environments. The device supports features like parental control, VPN capabilities, and Quality of Service (QoS) to prioritize bandwidth for optimal performance. Ease of use is enhanced with functionalities such as DHCP server setup, guest network access, and auto firmware updates, providing users with a reliable networking solution that adapts to modern demands. Funkcijos AXE5400 Tri-Band Wi-Fi delivers Wi-Fi speeds up to 5400 Mbps Excellent processing - armed with a 1.7 GHz quad-core CPU SuperSpeed USB 3.0 - up to 10x faster transfer speeds than USB 2.0 Wi-Fi 6E unleashed - 6 GHz band brings more bandwidth, faster speeds, and near-zero latency Connect more devices - OFDMA technology increases capacity by 4 times to enable simultaneous transmission to more devices Ultra-low latency - enables more responsive gaming and video chatting Compatible with Alexa - control your router via voice commands and make your life smarter and easier with Amazon Alexa |
| Gross depth (mm): | 328 mm |
| Gross height (mm): | 120 mm |
| Gross weight: | 2.28 kg |
| Gross width (mm): | 265 mm |
| Net weight: | 0.75 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 150 g |
| Plastic (No PET): | 30 g |
| Tare weight (kg): | 1.53 kg |
| Volume (m3): | 0.0104304 m³ |
| Classification of battery: | CL126:NE:2016-12-09 |
| Composition of battery: | CL127:KT:2016-12-09 |
| Type of battery: | Accumulator |
| Embeeded battery: | Yes |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Palette Qty: | 439 pc(s) |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas
The TP-Link Archer AXE75 V1 is designed to enhance connectivity with its six external antennas that ensure robust signal coverage. Capable of reaching maximum data rates of up to 574 Mbps across different frequency bands, this device supports Wi-Fi 6E technology for a seamless user experience. It features multiple network standards including Gigabit Ethernet and provides security with advanced encryption protocols such as WPA3. Equipped with extensive connectivity options, this wireless router includes WAN, LAN, and USB ports, enabling versatile network setups to meet various needs.
Operating efficiently within a temperature range of 0°C to 40°C and humidity levels of 10 to 90% (non-condensing), the Archer AXE75 V1 is suitable for diverse environments. The device supports features like parental control, VPN capabilities, and Quality of Service (QoS) to prioritize bandwidth for optimal performance. Ease of use is enhanced with functionalities such as DHCP server setup, guest network access, and auto firmware updates, providing users with a reliable networking solution that adapts to modern demands.
Funkcijos
AXE5400 Tri-Band Wi-Fi delivers Wi-Fi speeds up to 5400 Mbps
Excellent processing - armed with a 1.7 GHz quad-core CPU
SuperSpeed USB 3.0 - up to 10x faster transfer speeds than USB 2.0
Wi-Fi 6E unleashed - 6 GHz band brings more bandwidth, faster speeds, and near-zero latency
Connect more devices - OFDMA technology increases capacity by 4 times to enable simultaneous transmission to more devices
Ultra-low latency - enables more responsive gaming and video chatting
Compatible with Alexa - control your router via voice commands and make your life smarter and easier with Amazon Alexa