TP-LINK Access Point TL-WA1201 802.11ac, 2.4GHz/5 GHz, 300+867 Mbit/s, 10/100/1000 Mbit/s, Ethernet LAN (RJ-45) ports 1, no PoE, Antenna type 4 Fixed High Performance
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | - | 59,19 € | |
| S2 | - / - | - | 57,93 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 69.00 mm |
| Gross height (mm): | 255.00 mm |
| Gross weight: | 1.15532 kg |
| Gross width (mm): | 400.00 mm |
| Net weight: | 0.86 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 241.00 g |
| Plastic (No PET): | 54.32 g |
| Tare weight (kg): | 0.29532 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Producer product name: | TL-WA1201 |
| Producer product family: | Access Point |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 1 |
| MU-MiMO: | Yes |
| POE: | no PoE |
| Antenna type: | 4 Fixed High Performance |
| Wi-Fi band: | 802.11ac |
| Wi-Fi data rate (max): | 300+867 Mbit/s |
| Frequency band: | 2.4GHz/5 GHz |
| USB ports quantity: | No |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas The TP-Link TL-WA1201 is a versatile wireless access point designed to enhance your network's performance. With support for multiple Wi-Fi standards, including 802.11ac, and dual-band functionality at 2.4 GHz and 5 GHz, this access point ensures robust connectivity and high-speed data transmission. It offers a maximum data rate of 300 Mbps on the 2.4 GHz band and 867 Mbps on the 5 GHz band, making it suitable for a variety of applications, from streaming to online gaming. This device includes several security features, such as 128-bit WEP, WPA, and WPA2 encryption algorithms, along with a WPS button for easy setup. The external integrated antennas ensure wide coverage, while features like MU-MIMO technology and support for Wireless Distribution System (WDS) enhance the overall performance and flexibility of your network setup. Built to operate within a range of environmental conditions, the TL-WA1201 can thrive in temperatures from 0°C to 40°C and a humidity range of 10 to 90% (non-condensing), making it a reliable choice for various settings. Funkcijos Flexible deployment Multiple modes MU-MIMO technology Faster performance Boosted coverage |
| Gross depth (mm): | 69.00 mm |
| Gross height (mm): | 255.00 mm |
| Gross weight: | 1.15532 kg |
| Gross width (mm): | 400.00 mm |
| Net weight: | 0.86 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 241.00 g |
| Plastic (No PET): | 54.32 g |
| Tare weight (kg): | 0.29532 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| Ethernet LAN data rates: | 10/100/1000 Mbit/s |
| Producer product name: | TL-WA1201 |
| Producer product family: | Access Point |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 1 |
| MU-MiMO: | Yes |
| POE: | no PoE |
| Antenna type: | 4 Fixed High Performance |
| Wi-Fi band: | 802.11ac |
| Wi-Fi data rate (max): | 300+867 Mbit/s |
| Frequency band: | 2.4GHz/5 GHz |
| USB ports quantity: | No |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas
The TP-Link TL-WA1201 is a versatile wireless access point designed to enhance your network's performance. With support for multiple Wi-Fi standards, including 802.11ac, and dual-band functionality at 2.4 GHz and 5 GHz, this access point ensures robust connectivity and high-speed data transmission. It offers a maximum data rate of 300 Mbps on the 2.4 GHz band and 867 Mbps on the 5 GHz band, making it suitable for a variety of applications, from streaming to online gaming.
This device includes several security features, such as 128-bit WEP, WPA, and WPA2 encryption algorithms, along with a WPS button for easy setup. The external integrated antennas ensure wide coverage, while features like MU-MIMO technology and support for Wireless Distribution System (WDS) enhance the overall performance and flexibility of your network setup. Built to operate within a range of environmental conditions, the TL-WA1201 can thrive in temperatures from 0°C to 40°C and a humidity range of 10 to 90% (non-condensing), making it a reliable choice for various settings.
Funkcijos
Flexible deployment
Multiple modes
MU-MIMO technology
Faster performance
Boosted coverage