TP-LINK AC1750 Wireless Dual-B GB Router
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): ARCHER C7
Prekės kodas (MPN): ARCHER C7
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 76,20 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Archer C7 - V5 - wireless router - Wi-Fi 5 - Wi-Fi 5 - desktop |
| Device type: | Wireless router - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 1.75 Gbps |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP, DDNS |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Features: | Firewall protection, DMZ port, Stateful Packet Inspection (SPI), print server, MAC address filtering, IPv6 |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac |
| Dimensions (wxdxh): | 24.3 cm x 16.06 cm x 3.25 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/ME/XP/Vista/7, Windows 8 / 8.1 / |
Aprašymas TP-LINK's Archer C7 comes with the next generation Wi-Fi standard - 802.11ac, 3 times faster than wireless N speeds and delivering a combined wireless data transfer rate of up to 1.75 Gbps. With 1300 Mbps wireless speeds over the crystal clear 5 GHz band and 450 Mbps over the 2.4 GHz band, the Archer C7 is the superior choice for seamless HD streaming, online gaming and other bandwidth-intensive tasks. The Archer C7 operates over both the 2.4 GHz and 5 GHz bands, ensuring amazing wireless performance. Simultaneous Dual Band offers you the flexibility of two dedicated networks - with multiple times the bandwidth for your needs. Simple tasks like sending emails or web browsing can be handled by the 2.4 GHz band while bandwidth intensive tasks like online gaming or HD video streaming can be processed by the 5 GHz band - all at the same time. With 3 external dual band antennas combined with higher quality antenna technology, you can maintain high speeds across greater distances. This provides you with incredible wireless coverage and reliability from anywhere in your large home or office. Funkcijos Supports 802.11ac standard - the next generation of Wi-Fi Simultaneous 2.4 GHz 450 Mbps and 5 GHz 1300 Mbps connections for 1.75 Gbps of total available bandwidth Dual USB Ports - easily share a printer locally and files & media with networked devices or remotely via FTP server Guest Network Access provides secure Wi-Fi access for guests sharing your home or office network |
| Product description: | TP-Link Archer C7 - V5 - wireless router - Wi-Fi 5 - Wi-Fi 5 - desktop |
| Device type: | Wireless router - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 1.75 Gbps |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP, DDNS |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Features: | Firewall protection, DMZ port, Stateful Packet Inspection (SPI), print server, MAC address filtering, IPv6 |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac |
| Dimensions (wxdxh): | 24.3 cm x 16.06 cm x 3.25 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/ME/XP/Vista/7, Windows 8 / 8.1 / |
Aprašymas
TP-LINK's Archer C7 comes with the next generation Wi-Fi standard - 802.11ac, 3 times faster than wireless N speeds and delivering a combined wireless data transfer rate of up to 1.75 Gbps. With 1300 Mbps wireless speeds over the crystal clear 5 GHz band and 450 Mbps over the 2.4 GHz band, the Archer C7 is the superior choice for seamless HD streaming, online gaming and other bandwidth-intensive tasks.
The Archer C7 operates over both the 2.4 GHz and 5 GHz bands, ensuring amazing wireless performance. Simultaneous Dual Band offers you the flexibility of two dedicated networks - with multiple times the bandwidth for your needs. Simple tasks like sending emails or web browsing can be handled by the 2.4 GHz band while bandwidth intensive tasks like online gaming or HD video streaming can be processed by the 5 GHz band - all at the same time.
With 3 external dual band antennas combined with higher quality antenna technology, you can maintain high speeds across greater distances. This provides you with incredible wireless coverage and reliability from anywhere in your large home or office.
Funkcijos
Supports 802.11ac standard - the next generation of Wi-Fi
Simultaneous 2.4 GHz 450 Mbps and 5 GHz 1300 Mbps connections for 1.75 Gbps of total available bandwidth
Dual USB Ports - easily share a printer locally and files & media with networked devices or remotely via FTP server
Guest Network Access provides secure Wi-Fi access for guests sharing your home or office network