TP-LINK AC1200 Whole-Home Mesh Wi-Fi
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): DECO S7(2-PACK)
Prekės kodas (MPN): DECO S7(2-PACK)
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 106,07 € | |
| S1 | - / - | - | 107,88 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Deco S7 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 5 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Wi-fi system coverage: | Up to 3,900 sq.ft |
| Wan ports qty: | 3 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 1900 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 600 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 1300 |
| Capacity: | Connected devices: 100+ |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa - indirect |
| Remote management protocol: | IPv4, IPv6 |
| Features: | IGMP snooping, IPv6 support, parental control, Access Point operational mode, ACL support, QoS, port forwa |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11v |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 0.3 A |
| Dimensions (wxdxh): | 9.07 cm x 9.07 cm x 16.23 cm |
| Weight: | 1.07 kg |
| System requirements: | Android 4.4 (KitKat) or later, Apple iOS 9 or later |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The TP-Link Deco S7 V1 bridges and routers redefine home Internet connectivity by offering a blend of speed, security, and smart features. Designed to support more than 100 devices, it ensures that every corner of your home has access to stable, high-speed Internet. With dual-band Wi-Fi offering speeds up to 1900 Mbps and mesh networking, you can enjoy seamless streaming, gaming, and browsing anywhere in your house. Voice control through Alexa adds a layer of convenience, allowing you to manage your network settings effortlessly. The Deco S7 V1 also prioritizes your security with robust encryption and advanced features like SPI Firewall and Access Control Lists, ensuring your online activities remain private. Whether you're working from home, enjoying your favorite online content, or managing a smart home, the Deco S7 V1 is equipped to meet all your needs with reliability and ease. Funkcijos Supports over 100 connected devices, catering to all your smart home needs Dual-band Wi-Fi with speeds up to 1900 Mbps for high-speed Internet access Three RJ-45 ports for flexible wired connectivity options Compatible with Alexa for convenient voice control Mesh networking capability for extensive coverage throughout your home |
| Product description: | TP-Link Deco S7 V1 - Wi-Fi system - Wi-Fi 5 - desktop |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | 2 routers |
| Wi-fi system coverage: | Up to 3,900 sq.ft |
| Wan ports qty: | 3 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 1900 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 600 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 1300 |
| Capacity: | Connected devices: 100+ |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DDNS, IPv4, IPv6 |
| Routing protocol: | IGMP, static IP routing |
| Intelligent assistant: | Alexa - indirect |
| Remote management protocol: | IPv4, IPv6 |
| Features: | IGMP snooping, IPv6 support, parental control, Access Point operational mode, ACL support, QoS, port forwa |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11v |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 0.3 A |
| Dimensions (wxdxh): | 9.07 cm x 9.07 cm x 16.23 cm |
| Weight: | 1.07 kg |
| System requirements: | Android 4.4 (KitKat) or later, Apple iOS 9 or later |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The TP-Link Deco S7 V1 bridges and routers redefine home Internet connectivity by offering a blend of speed, security, and smart features. Designed to support more than 100 devices, it ensures that every corner of your home has access to stable, high-speed Internet. With dual-band Wi-Fi offering speeds up to 1900 Mbps and mesh networking, you can enjoy seamless streaming, gaming, and browsing anywhere in your house.
Voice control through Alexa adds a layer of convenience, allowing you to manage your network settings effortlessly. The Deco S7 V1 also prioritizes your security with robust encryption and advanced features like SPI Firewall and Access Control Lists, ensuring your online activities remain private. Whether you're working from home, enjoying your favorite online content, or managing a smart home, the Deco S7 V1 is equipped to meet all your needs with reliability and ease.
Funkcijos
Supports over 100 connected devices, catering to all your smart home needs
Dual-band Wi-Fi with speeds up to 1900 Mbps for high-speed Internet access
Three RJ-45 ports for flexible wired connectivity options
Compatible with Alexa for convenient voice control
Mesh networking capability for extensive coverage throughout your home