TP-LINK 8-Port 10G Switch TL-SX1008 Unmanaged, Desktop/Rackmountable
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 408,51 € | ||
| S2 | - / - | 399,56 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 185 mm |
| Gross height (mm): | 45 mm |
| Gross weight: | 1.68 kg |
| Gross width (mm): | 295 mm |
| Net weight: | 1.48 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 0.2 kg |
| Volume (m3): | 0.002455875 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Paper/Pasteboard: | 190 g |
| Plastic (No PET): | 10 g |
| WEE classification: | CL109:4:2017-04-01 |
| Warranty: | 24 month(s) |
| Producer product name: | TL-SX1008 |
| Producer product family: | 8-Port 10G Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop/Rackmountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 8 |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | |
| Other features: | |
| Gross depth master carton: | 410 mm |
| Gross width master carton: | 355 mm |
| Gross height master carton: | 360 mm |
| Net weight master carton: | 8.64 kg |
| Tare weight master carton: | 0.524 kg |
Aprašymas TP-Link's TL-SX1008 is a 10G unmanaged switch with eight 10GE ports, aiming to provide powerful and lightning-fast wired connections. Auto-negotiation five-speed (100Mbps/1G/2.5G/5G/10G) connections sense the link speeds and intelligently adjust for compatibility and optimal performance for all the devices, including 10G NAS, 10G server, workstation, 10G PCIe adapter/NIC, gaming computer, 2.5G/5G/10G Wi-Fi 6 AP, 8K video, desktop, and more. The intelligent fan speed adjustment of TL-SX1008 ensures quiet operation, ideal for any home or business. Besides, reliable connections and the lowest possible latency make it ideal for business and home offices, LAN parties, home entertainment, workstations, gaming, and more. Funkcijos Lightning-fast connections Optimal five-speed connections Ideal for various scenarios Plug-and-Play deployment Quiet operation |
| Gross depth (mm): | 185 mm |
| Gross height (mm): | 45 mm |
| Gross weight: | 1.68 kg |
| Gross width (mm): | 295 mm |
| Net weight: | 1.48 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 0.2 kg |
| Volume (m3): | 0.002455875 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Paper/Pasteboard: | 190 g |
| Plastic (No PET): | 10 g |
| WEE classification: | CL109:4:2017-04-01 |
| Warranty: | 24 month(s) |
| Producer product name: | TL-SX1008 |
| Producer product family: | 8-Port 10G Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop/Rackmountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 8 |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | |
| Other features: | |
| Gross depth master carton: | 410 mm |
| Gross width master carton: | 355 mm |
| Gross height master carton: | 360 mm |
| Net weight master carton: | 8.64 kg |
| Tare weight master carton: | 0.524 kg |
Aprašymas
TP-Link's TL-SX1008 is a 10G unmanaged switch with eight 10GE ports, aiming to provide powerful and lightning-fast wired connections. Auto-negotiation five-speed (100Mbps/1G/2.5G/5G/10G) connections sense the link speeds and intelligently adjust for compatibility and optimal performance for all the devices, including 10G NAS, 10G server, workstation, 10G PCIe adapter/NIC, gaming computer, 2.5G/5G/10G Wi-Fi 6 AP, 8K video, desktop, and more. The intelligent fan speed adjustment of TL-SX1008 ensures quiet operation, ideal for any home or business. Besides, reliable connections and the lowest possible latency make it ideal for business and home offices, LAN parties, home entertainment, workstations, gaming, and more.
Funkcijos
Lightning-fast connections
Optimal five-speed connections
Ideal for various scenarios
Plug-and-Play deployment
Quiet operation