TP-LINK 8-Port 10/100Mbps Desktop Network Switch LS1008 Unmanaged, Desktop
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 5 vnt. 2026-05-28 - / 5 vnt. | - | 8,01 € | |
| S2 | - / - | - | 7,90 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 129.00 mm |
| Gross height (mm): | 84.00 mm |
| Gross weight: | 0.17 kg |
| Gross width (mm): | 82.00 mm |
| Net weight: | 0.10 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 60.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.07 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | LS1008 |
| Producer product family: | 8-Port 10/100Mbps Desktop Network Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 8 |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Plastic case |
| Other features: |
Aprašymas The TP-Link LiteWave Series Unmanaged Switches provide easy and affordable way to expand your wired network. They are easy to use and reliable. With these plug-and-play switches, you can expand your network connections to multiple devices instantly. With all ports support Auto-MDI/MDIX, there's no need to worry about the type of cable to use. The LiteWave Series also supports energy-efficient technology, helping you save power and money. Power consumption automatically adjusts according to link status and cable length, allowing you to expand your network while minimizing your carbon footprint. Save the planet and lower your energy bills - it's a win-win! The LS1008 is fully compatible with networked devices such as computers, printers, webcams, IPTVs. It has a wide range of application scenarios and is suitable for networking in school dormitories, surveillance, homes, and small businesses. Funkcijos 8× 10/100Mbos Auto-Negotiation RJ45 port, supporting Auto-MDI/MDIX Green Ethernet technology saves power IEEE 802.3X flow control provides reliable data transfer Plastic casing and desktop design Plug and play, no configuration needed Fanless design ensures quiet operation |
| Gross depth (mm): | 129.00 mm |
| Gross height (mm): | 84.00 mm |
| Gross weight: | 0.17 kg |
| Gross width (mm): | 82.00 mm |
| Net weight: | 0.10 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 60.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.07 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | LS1008 |
| Producer product family: | 8-Port 10/100Mbps Desktop Network Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 8 |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Plastic case |
| Other features: |
Aprašymas
The TP-Link LiteWave Series Unmanaged Switches provide easy and affordable way to expand your wired network. They are easy to use and reliable. With these plug-and-play switches, you can expand your network connections to multiple devices instantly. With all ports support Auto-MDI/MDIX, there's no need to worry about the type of cable to use.
The LiteWave Series also supports energy-efficient technology, helping you save power and money. Power consumption automatically adjusts according to link status and cable length, allowing you to expand your network while minimizing your carbon footprint. Save the planet and lower your energy bills - it's a win-win!
The LS1008 is fully compatible with networked devices such as computers, printers, webcams, IPTVs. It has a wide range of application scenarios and is suitable for networking in school dormitories, surveillance, homes, and small businesses.
Funkcijos
8× 10/100Mbos Auto-Negotiation RJ45 port, supporting Auto-MDI/MDIX
Green Ethernet technology saves power
IEEE 802.3X flow control provides reliable data transfer
Plastic casing and desktop design
Plug and play, no configuration needed
Fanless design ensures quiet operation