TP-LINK 8-Port 10/100Mbps + 3-Port Gigabit Desktop Switch with 8-Port PoE+ LS1008 Unmanaged, Desktop
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 93,37 € | |
| S2 | - / - | - | 91,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 350.00 mm |
| Gross height (mm): | 70.00 mm |
| Gross weight: | 1.51 kg |
| Gross width (mm): | 240.00 mm |
| Net weight: | 1.01 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 400.00 g |
| Plastic (No PET): | 100.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.50 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | LS1008 |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE 802.3 at |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 10 |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Steel case |
| Other features: | |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: |
Aprašymas TP-Link desktop switch TL-SL1311MP is an unmanaged switch with 8x 10/100 Mbps ports and 3x Gigabit ports that requires no configuration. With 8x PoE (Power over Ethernet) ports, it can automatically detect and supply power with all IEEE 802.3af/at compliant Powered Devices (PDs). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in one single cable allowing you to expand your network to where there are no power lines or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP cameras or IP phones, etc. Funkcijos 8x 10/100 Mbps RJ45 ports, 2x Gigabit RJ45 ports, 1x Gigabit SFP port 8x PoE+ ports transfer data and power on individual cables Works with IEEE 802.3af/at compliant PDs Supports PoE Power up to 30 W for each PoE port Supports PoE Power up to 124 W for 8 PoE ports Up to 250 m data and power transmitting range under Extend mode Isolation mode allows one-click client traffic separation for higher security and performance PoE auto recovery guarantees stable operation of PoE devices by automatically rebooting the dropped or unresponsive PD devices Fanless design reduces power consumption and works silently in its location Plug-and-Play with no configuration required |
| Gross depth (mm): | 350.00 mm |
| Gross height (mm): | 70.00 mm |
| Gross weight: | 1.51 kg |
| Gross width (mm): | 240.00 mm |
| Net weight: | 1.01 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 400.00 g |
| Plastic (No PET): | 100.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.50 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | LS1008 |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE 802.3 at |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 10 |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Steel case |
| Other features: | |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: |
Aprašymas
TP-Link desktop switch TL-SL1311MP is an unmanaged switch with 8x 10/100 Mbps ports and 3x Gigabit ports that requires no configuration. With 8x PoE (Power over Ethernet) ports, it can automatically detect and supply power with all IEEE 802.3af/at compliant Powered Devices (PDs). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in one single cable allowing you to expand your network to where there are no power lines or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP cameras or IP phones, etc.
Funkcijos
8x 10/100 Mbps RJ45 ports, 2x Gigabit RJ45 ports, 1x Gigabit SFP port
8x PoE+ ports transfer data and power on individual cables
Works with IEEE 802.3af/at compliant PDs
Supports PoE Power up to 30 W for each PoE port
Supports PoE Power up to 124 W for 8 PoE ports
Up to 250 m data and power transmitting range under Extend mode
Isolation mode allows one-click client traffic separation for higher security and performance
PoE auto recovery guarantees stable operation of PoE devices by automatically rebooting the dropped or unresponsive PD devices
Fanless design reduces power consumption and works silently in its location
Plug-and-Play with no configuration required