TP-LINK 300Mbps Wireless N ADSL2+ Modem
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): TD-W8961N
Prekės kodas (MPN): TD-W8961N
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 26,32 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link TD-W8961N - wireless router - DSL modem - Wi-Fi - desktop |
| Device type: | Wireless router - DSL modem - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop |
| Digital signaling protocol: | ADSL, ADSL2, ADSL2+ |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Capacity: | Permanent virtual circuits (PVC): 8 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, IPSec, PPPoE, PPPoA, IPoA, DHCP, DNS, DDNS |
| Routing protocol: | RIP-1, RIP-2, static IP routing |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, IPP, SNMP 2c, HTTP |
| Features: | DMZ port, NAT support, VLAN support, IGMP snooping, Stateful Packet Inspection (SPI), DoS attack preventio |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1p, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, UPnP |
| Dimensions (wxdxh): | 19.5 cm x 13 cm x 3.5 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Linux, Windows 8, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7 |
Aprašymas TP-LINK's TD-W8961N 300 Mbps Wireless N ADSL2+ Modem Router is an incredibly robust all-in-one device that provides a full rate of ADSL2+ standard with the superb reliability and a cost-effective solution for home and small business. With the TD-W8961N, you can easily create a secure wireless network and share a high-speed Internet connection while access to shared files, music, photos, and printers with multiple computers. Funkcijos High speed DSL modem, NAT router, 4-port switch and wireless access point in one device providing a one-stop networking solution Wireless N speed up to 300 Mbps makes it ideal for heavy bandwidth consuming or interruption sensitive applications like online gaming, Internet calls and even the HD video streaming SPI and NAT firewall protects end-user devices from potential attacks from the Internet WPA-PSK/WPA2-PSK encryptions provide user networks with active defense against security threats Easy one-touch WPA wireless security encryption with the WPS button Wi-Fi on/off button allows users to simply turn their wireless radio on or off Easy setup assistant with multi-language support provides a quick and hassle free installation QoS enables smooth IPTV streaming and lag-free online gaming Port VLAN binds specific LAN ports and PVCs for differential services Annex M doubles the upstream data rate Auto-reconnect keeps user online indefinitely Backward compatible with 802.11 b/g products |
| Product description: | TP-Link TD-W8961N - wireless router - DSL modem - Wi-Fi - desktop |
| Device type: | Wireless router - DSL modem - 4-port switch (integrated) |
| Enclosure type: | Desktop |
| Digital signaling protocol: | ADSL, ADSL2, ADSL2+ |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Capacity: | Permanent virtual circuits (PVC): 8 |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, IPSec, PPPoE, PPPoA, IPoA, DHCP, DNS, DDNS |
| Routing protocol: | RIP-1, RIP-2, static IP routing |
| Remote management protocol: | SNMP 1, Telnet, IPP, SNMP 2c, HTTP |
| Features: | DMZ port, NAT support, VLAN support, IGMP snooping, Stateful Packet Inspection (SPI), DoS attack preventio |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1p, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, UPnP |
| Dimensions (wxdxh): | 19.5 cm x 13 cm x 3.5 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Linux, Windows 8, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7 |
Aprašymas
TP-LINK's TD-W8961N 300 Mbps Wireless N ADSL2+ Modem Router is an incredibly robust all-in-one device that provides a full rate of ADSL2+ standard with the superb reliability and a cost-effective solution for home and small business. With the TD-W8961N, you can easily create a secure wireless network and share a high-speed Internet connection while access to shared files, music, photos, and printers with multiple computers.
Funkcijos
High speed DSL modem, NAT router, 4-port switch and wireless access point in one device providing a one-stop networking solution
Wireless N speed up to 300 Mbps makes it ideal for heavy bandwidth consuming or interruption sensitive applications like online gaming, Internet calls and even the HD video streaming
SPI and NAT firewall protects end-user devices from potential attacks from the Internet
WPA-PSK/WPA2-PSK encryptions provide user networks with active defense against security threats
Easy one-touch WPA wireless security encryption with the WPS button
Wi-Fi on/off button allows users to simply turn their wireless radio on or off
Easy setup assistant with multi-language support provides a quick and hassle free installation
QoS enables smooth IPTV streaming and lag-free online gaming
Port VLAN binds specific LAN ports and PVCs for differential services
Annex M doubles the upstream data rate
Auto-reconnect keeps user online indefinitely
Backward compatible with 802.11 b/g products