TP-LINK 300Mbps Outdoor Wi-Fi AP
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): EAP113-OUTDOOR
Prekės kodas (MPN): EAP113-OUTDOOR
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 45,93 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link Omada EAP113-Outdoor V1 - radio access point - Wi-Fi - cloud-managed |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / pole mountable - outdoor, indoor |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 300 Mbps |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: up to 8 Wireless clients: 100+ |
| Included accessories: | Waterproof rubber insert, mounting kit, waterproof aerial |
| Os required: | Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 / 11 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | Passive PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 21.49 cm x 4.6 cm x 3.77 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The TP-Link Omada EAP113-Outdoor V1 is designed to meet the demands of outdoor networking with its ruggedized structure, making it suitable for various environments. With a wireless data transfer rate of 300 Mbps and a maximum range of 200 m in open spaces, this access point provides robust connectivity for over 100 wireless clients and up to 8 configured SSIDs, ensuring reliable network performance for busy settings. The access point supports multiple encryption algorithms including WPA2-Enterprise, prioritizing network security. Its compatibility with a range of protocols such as IEEE 802.11b/g/n provides flexibility in deployment. With features like VLAN management and guest network support, it offers extensive management options while remaining cloud-managed for easy remote access and monitoring. Funkcijos Ideal for outdoor environment - IP65 weatherproof enclosure for outdoor Wi-Fi applications Fast Wi-Fi - up to 300Mbps Wi-Fi with 2x2 MIMO Long-range coverage - dedicated high-power amplifier and professional antennas Integrated into Omada SDN - centralized Cloud management and intelligent monitoring Centralized management - Cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management PoE support - support both standard 802.3af and 48V passive PoE for flexible installations Secure guest network - along with multiple authentication options (SMS/Voucher, etc.) and abundant wireless security technologies |
| Product description: | TP-Link Omada EAP113-Outdoor V1 - radio access point - Wi-Fi - cloud-managed |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | Wall / pole mountable - outdoor, indoor |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Frequency band: | 2.4 GHz |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 300 Mbps |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: up to 8 Wireless clients: 100+ |
| Included accessories: | Waterproof rubber insert, mounting kit, waterproof aerial |
| Os required: | Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 / 11 |
| Power over ethernet (poe) suppor: | Passive PoE |
| Dimensions (wxdxh): | 21.49 cm x 4.6 cm x 3.77 cm |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The TP-Link Omada EAP113-Outdoor V1 is designed to meet the demands of outdoor networking with its ruggedized structure, making it suitable for various environments. With a wireless data transfer rate of 300 Mbps and a maximum range of 200 m in open spaces, this access point provides robust connectivity for over 100 wireless clients and up to 8 configured SSIDs, ensuring reliable network performance for busy settings.
The access point supports multiple encryption algorithms including WPA2-Enterprise, prioritizing network security. Its compatibility with a range of protocols such as IEEE 802.11b/g/n provides flexibility in deployment. With features like VLAN management and guest network support, it offers extensive management options while remaining cloud-managed for easy remote access and monitoring.
Funkcijos
Ideal for outdoor environment - IP65 weatherproof enclosure for outdoor Wi-Fi applications
Fast Wi-Fi - up to 300Mbps Wi-Fi with 2x2 MIMO
Long-range coverage - dedicated high-power amplifier and professional antennas
Integrated into Omada SDN - centralized Cloud management and intelligent monitoring
Centralized management - Cloud access and Omada app for ultra convenience and easy management
PoE support - support both standard 802.3af and 48V passive PoE for flexible installations
Secure guest network - along with multiple authentication options (SMS/Voucher, etc.) and abundant wireless security technologies