TP-LINK 10-Port Gigabit Easy Smart Switch with 8-Port PoE+ TL-SG1210MPE Web managed, Desktop, Power supply type External, Ethernet LAN (RJ-45) ports 9
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 1 vnt. 1-5 d.d.2 vnt. 2026-06-01 1 / 2 vnt. | - | 133,39 € | |
| S2 | - / - | - | 130,97 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 312 mm |
| Gross height (mm): | 240 mm |
| Gross weight: | 1.589 kg |
| Gross width (mm): | 70 mm |
| Net weight: | 1.089 kg |
| Paper/Pasteboard: | 400.00 g |
| Plastic (No PET): | 100.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.50 kg |
| Volume (m3): | 0.0052416 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Packing quantity: | 10 pc(s) |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Switch type: | Web managed |
| Producer product name: | TL-SG1210MPE |
| Interface: | |
| Ports quantity: | |
| Form factor: | Desktop |
| Producer product family: | 10-Port Gigabit Easy Smart Switch with 8-Port PoE+ |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Power supply type: | External |
| Combo ports quantity: | |
| Tare other: | 2.00 g |
| Gross depth master carton: | 510 mm |
| Gross width master carton: | 325 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 15.89 kg |
| Tare weight master carton: | 1.043 kg |
| POE: | |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 9 |
| PoE+ ports quantity: | |
| Installed ports: | |
| Colour of product: | Black |
| Switch layer: | L2 |
Aprašymas TP-Link TL-SG1210MPE is an easy smart switch with 9x Gigabit RJ45 ports and 1x Gigabit combo SFP/RJ45 port that requires no configuration. With 8x PoE (Power over Ethernet) ports, it can automatically detect and supply power with all IEEE 802.3af/at compliant Powered Devices (PDs). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in one single cable allowing you to expand your network to where there are no power lines or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP Cameras or IP Phones, etc. Funkcijos 9x Gigabit RJ45 ports and 1x combo Gigabit SFP/RJ45 port Equipped with eight 802.3af/at PoE+ ports with up to 30 W for each port, the switch can transfer data and power via one single cable Supports PoE power up to 123 W for all PoE ports Provides network monitoring, traffic prioritization, VLAN features, and PoE Auto Recovery Simple network set-up on top of plug-and-play connectivity Fanless design lowers energy consumption and eliminates operating noise |
| Gross depth (mm): | 312 mm |
| Gross height (mm): | 240 mm |
| Gross weight: | 1.589 kg |
| Gross width (mm): | 70 mm |
| Net weight: | 1.089 kg |
| Paper/Pasteboard: | 400.00 g |
| Plastic (No PET): | 100.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.50 kg |
| Volume (m3): | 0.0052416 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Packing quantity: | 10 pc(s) |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Switch type: | Web managed |
| Producer product name: | TL-SG1210MPE |
| Interface: | |
| Ports quantity: | |
| Form factor: | Desktop |
| Producer product family: | 10-Port Gigabit Easy Smart Switch with 8-Port PoE+ |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Power supply type: | External |
| Combo ports quantity: | |
| Tare other: | 2.00 g |
| Gross depth master carton: | 510 mm |
| Gross width master carton: | 325 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 15.89 kg |
| Tare weight master carton: | 1.043 kg |
| POE: | |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 9 |
| PoE+ ports quantity: | |
| Installed ports: | |
| Colour of product: | Black |
| Switch layer: | L2 |
Aprašymas
TP-Link TL-SG1210MPE is an easy smart switch with 9x Gigabit RJ45 ports and 1x Gigabit combo SFP/RJ45 port that requires no configuration. With 8x PoE (Power over Ethernet) ports, it can automatically detect and supply power with all IEEE 802.3af/at compliant Powered Devices (PDs). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in one single cable allowing you to expand your network to where there are no power lines or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP Cameras or IP Phones, etc.
Funkcijos
9x Gigabit RJ45 ports and 1x combo Gigabit SFP/RJ45 port
Equipped with eight 802.3af/at PoE+ ports with up to 30 W for each port, the switch can transfer data and power via one single cable
Supports PoE power up to 123 W for all PoE ports
Provides network monitoring, traffic prioritization, VLAN features, and PoE Auto Recovery
Simple network set-up on top of plug-and-play connectivity
Fanless design lowers energy consumption and eliminates operating noise