TP-LINK 10-Port Gigabit Easy Smart Switch with 8-Port PoE+ TL-SG1210MP Unmanaged, Desktop, Power supply type External, Ethernet LAN (RJ-45) ports 9
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | - | 113,38 € | |
| S2 | - / - | - | 111,35 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 315 mm |
| Gross height (mm): | 240 mm |
| Gross weight: | 1.592 kg |
| Gross width (mm): | 70 mm |
| Net weight: | 1.137 kg |
| Packing quantity: | 10 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 435 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.455 kg |
| Volume (m3): | 0.005292 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Switch type: | Unmanaged |
| Producer product name: | TL-SG1210MP |
| Interface: | |
| Ports quantity: | |
| Form factor: | Desktop |
| Producer product family: | 10-Port Gigabit Easy Smart Switch with 8-Port PoE+ |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Power supply type: | External |
| Combo ports quantity: | |
| Tare other: | 2.00 g |
| Gross depth master carton: | 505 mm |
| Gross width master carton: | 330 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 15.92 kg |
| Tare weight master carton: | 1.048 kg |
| POE: | |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 9 |
| PoE+ ports quantity: | |
| Installed ports: | |
| Colour of product: | Black |
| Switch layer: |
Aprašymas The TP-Link TL-SG1210MP V2 is a reliable Gigabit Ethernet switch designed to provide robust performance for both desktop and wall-mounted applications. With 8 PoE+ ports, this switch ensures efficient power distribution alongside data transfer. It operates effectively within a temperature range of 0°C to 40°C, making it suitable for various environments, while its fanless design promotes quiet operation. Several compliance standards, including FCC and RoHS, exhibit a commitment to quality and environmental safety. Funkcijos Nine gigabit RJ45 ports and one gigabit combo SFP/RJ45 port Eight PoE+ ports transfer data and power via a single cable with a total power budget of 123 W Compliance with IEEE 802.3af/at PoE+: the switch supports PoE power up to 30 W for each PoE port Up to 250 m data and power transmission range under Extend Mode Priority Mode ensures high priority of ports 1-2 to guarantee the quality of the sensitive applications Isolation Mode allows one-click client traffic separation for higher security and performance Automatically reboots your dropped or unresponsive PoE-powered devices with PoE Auto Recovery Plug and play with no configuration required Fanless design reduces power consumption and works silently in its location |
| Gross depth (mm): | 315 mm |
| Gross height (mm): | 240 mm |
| Gross weight: | 1.592 kg |
| Gross width (mm): | 70 mm |
| Net weight: | 1.137 kg |
| Packing quantity: | 10 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 435 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.455 kg |
| Volume (m3): | 0.005292 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Switch type: | Unmanaged |
| Producer product name: | TL-SG1210MP |
| Interface: | |
| Ports quantity: | |
| Form factor: | Desktop |
| Producer product family: | 10-Port Gigabit Easy Smart Switch with 8-Port PoE+ |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Power supply type: | External |
| Combo ports quantity: | |
| Tare other: | 2.00 g |
| Gross depth master carton: | 505 mm |
| Gross width master carton: | 330 mm |
| Gross height master carton: | 370 mm |
| Net weight master carton: | 15.92 kg |
| Tare weight master carton: | 1.048 kg |
| POE: | |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 9 |
| PoE+ ports quantity: | |
| Installed ports: | |
| Colour of product: | Black |
| Switch layer: |
Aprašymas
The TP-Link TL-SG1210MP V2 is a reliable Gigabit Ethernet switch designed to provide robust performance for both desktop and wall-mounted applications. With 8 PoE+ ports, this switch ensures efficient power distribution alongside data transfer. It operates effectively within a temperature range of 0°C to 40°C, making it suitable for various environments, while its fanless design promotes quiet operation. Several compliance standards, including FCC and RoHS, exhibit a commitment to quality and environmental safety.
Funkcijos
Nine gigabit RJ45 ports and one gigabit combo SFP/RJ45 port
Eight PoE+ ports transfer data and power via a single cable with a total power budget of 123 W
Compliance with IEEE 802.3af/at PoE+: the switch supports PoE power up to 30 W for each PoE port
Up to 250 m data and power transmission range under Extend Mode
Priority Mode ensures high priority of ports 1-2 to guarantee the quality of the sensitive applications
Isolation Mode allows one-click client traffic separation for higher security and performance
Automatically reboots your dropped or unresponsive PoE-powered devices with PoE Auto Recovery
Plug and play with no configuration required
Fanless design reduces power consumption and works silently in its location