TOSHIBA N300 NAS HDD 8TB 3.5i Bulk
Gamintojas: TOSHIBA EUROPE
Prekės kodas (MPN): HDWG480UZSVA
Prekės kodas (MPN): HDWG480UZSVA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 257,53 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Toshiba N300 NAS - hard drive - 8 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 8 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | RV Sensor, shock sensor, Native Command Queuing (NCQ), Halogen Free, Advanced Format technology, 24x7 cont |
| Dimensions (wxdxh): | 101.85 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 720 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The 3.5-inch N300 NAS hard drive offers reliability for NAS and other high-performance storage systems. It is optimized to meet the reliability, endurance, performance and scalability requirements of 24-hour x 7-day high-capacity storage for personal, home office and small business use. Funkcijos 3.5" SATA hard drive Large buffer 24/7 operation High reliability and enhanced real-time performance Toshiba Dynamic Cache technology Toshiba Stable Platter technology High-endurance design Error recovery control Temperature control Use for NAS, desktop RAID and servers, multimedia server storage, private cloud storage, small business server and storage |
| Product description: | Toshiba N300 NAS - hard drive - 8 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 8 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | RV Sensor, shock sensor, Native Command Queuing (NCQ), Halogen Free, Advanced Format technology, 24x7 cont |
| Dimensions (wxdxh): | 101.85 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 720 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The 3.5-inch N300 NAS hard drive offers reliability for NAS and other high-performance storage systems. It is optimized to meet the reliability, endurance, performance and scalability requirements of 24-hour x 7-day high-capacity storage for personal, home office and small business use.
Funkcijos
3.5" SATA hard drive
Large buffer
24/7 operation
High reliability and enhanced real-time performance
Toshiba Dynamic Cache technology
Toshiba Stable Platter technology
High-endurance design
Error recovery control
Temperature control
Use for NAS, desktop RAID and servers, multimedia server storage, private cloud storage, small business server and storage