TOSHIBA N300 NAS Hard Drive 12TB
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): HDWG21CEZSTA
Prekės kodas (MPN): HDWG21CEZSTA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 347,74 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Toshiba N300 NAS - hard drive - 12 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 12 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | Shock sensor, NAS compatible, 24x7 continuous operation, vibration sensor, workload up to 180 TB per year |
| Dimensions (wxdxh): | 101.85 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 720 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas Toshiba's 3.5-inch N300 NAS hard drive offers unprecedented reliability for NAS and other high-performance storage systems. It is optimized to meet the reliability, endurance, performance and scalability requirements of 24-hour x 7-day high-capacity storage for personal, home office and small business use. Funkcijos 7200 rpm 24/7 operation Supports 1-to-8 bay NAS High reliability and enhanced real-time performance Toshiba Dynamic Cache Technology Toshiba Stable Platter Technology High-endurance design Error recovery control Temperature control |
| Product description: | Toshiba N300 NAS - hard drive - 12 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 12 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | Shock sensor, NAS compatible, 24x7 continuous operation, vibration sensor, workload up to 180 TB per year |
| Dimensions (wxdxh): | 101.85 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 720 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
Toshiba's 3.5-inch N300 NAS hard drive offers unprecedented reliability for NAS and other high-performance storage systems. It is optimized to meet the reliability, endurance, performance and scalability requirements of 24-hour x 7-day high-capacity storage for personal, home office and small business use.
Funkcijos
7200 rpm
24/7 operation
Supports 1-to-8 bay NAS
High reliability and enhanced real-time performance
Toshiba Dynamic Cache Technology
Toshiba Stable Platter Technology
High-endurance design
Error recovery control
Temperature control