TOSHIBA BULK S300 Surveillance 6TB HDD
Gamintojas: TOSHIBA EUROPE
Prekės kodas (MPN): HDWT360UZSVA
Prekės kodas (MPN): HDWT360UZSVA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 266,25 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Toshiba S300 Surveillance - hard drive - 6 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 6 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | 24x7 continuous operation, workload up to 180 TB per year, support up to 64 cameras |
| Dimensions (wxdxh): | 101.85 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 770 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas The Toshiba S300 Surveillance Internal Hard Drives hold all the capacity you need to take on high-definition surveillance video streams with equally high performance and surveillance-critical reliability built for 24/7 operation. The S300 is designed to support up to 64 high definition cameras, allowing flexible scalability for your security camera systems. Compatible with DVR, NVR, video servers and video management systems designed for around-the-clock security, the surveillance never sleeps - so that you can. For great reliability and scalability in RAID and multi-disk enclosures, the S300 utilizes RV sensor technology to compensate for the effects of vibration from adjacent drives or cooling fans. Funkcijos High reliability Flexible scalability Robust capacity High performance Heat endurance |
| Product description: | Toshiba S300 Surveillance - hard drive - 6 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 6 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | 24x7 continuous operation, workload up to 180 TB per year, support up to 64 cameras |
| Dimensions (wxdxh): | 101.85 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 770 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
The Toshiba S300 Surveillance Internal Hard Drives hold all the capacity you need to take on high-definition surveillance video streams with equally high performance and surveillance-critical reliability built for 24/7 operation.
The S300 is designed to support up to 64 high definition cameras, allowing flexible scalability for your security camera systems. Compatible with DVR, NVR, video servers and video management systems designed for around-the-clock security, the surveillance never sleeps - so that you can.
For great reliability and scalability in RAID and multi-disk enclosures, the S300 utilizes RV sensor technology to compensate for the effects of vibration from adjacent drives or cooling fans.
Funkcijos
High reliability
Flexible scalability
Robust capacity
High performance
Heat endurance