SEAGATE Surveillance Skyhawk 1TB HDD
Gamintojas: SEAGATE
Prekės kodas (MPN): ST1000VX013
Prekės kodas (MPN): ST1000VX013
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 154,36 € | |
| S1 | - / - | - | 142,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Seagate SkyHawk ST1000VX013 - hard drive - 1 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 1 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Features: | 24x7 continuous operation, ImagePerfect firmware, Conventional magnetic recording (CMR), Low Power Managem |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 146.99 mm x 20.2 mm |
| Weight: | 415 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas SkyHawk leverages Seagate's extensive experience in designing drives purpose-built for surveillance applications. Funkcijos ImagePerfect firmware is designed to ensure seamless video footage capture in 24 x 7 surveillance workloads 1 that record video from 64 HD cameras RV sensors built in allow drives to maintain performance in multi-bay systems, giving customers the flexibility to scale their systems when more storage is needed ATA streaming support enables recordings from up to 64 HD cameras for smooth, uninterrupted footage Lower power consumption means a reduction in heat emissions, which improves reliability in surveillance solutions, tarnish-resistant components help protect drive from environmental elements, increasing field reliability |
| Product description: | Seagate SkyHawk ST1000VX013 - hard drive - 1 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 1 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Features: | 24x7 continuous operation, ImagePerfect firmware, Conventional magnetic recording (CMR), Low Power Managem |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 146.99 mm x 20.2 mm |
| Weight: | 415 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
SkyHawk leverages Seagate's extensive experience in designing drives purpose-built for surveillance applications.
Funkcijos
ImagePerfect firmware is designed to ensure seamless video footage capture in 24 x 7 surveillance workloads 1 that record video from 64 HD cameras
RV sensors built in allow drives to maintain performance in multi-bay systems, giving customers the flexibility to scale their systems when more storage is needed
ATA streaming support enables recordings from up to 64 HD cameras for smooth, uninterrupted footage
Lower power consumption means a reduction in heat emissions, which improves reliability in surveillance solutions, tarnish-resistant components help protect drive from environmental elements, increasing field reliability