SEAGATE Surv. Skyhawk AI 8TB HDD 3.5inch
Gamintojas: SEAGATE
Prekės kodas (MPN): ST8000VE001
Prekės kodas (MPN): ST8000VE001
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 509,29 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Seagate SkyHawk AI ST8000VE001 - hard drive - 8 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 8 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Features: | Rotation vibration sensor, ImagePerfect firmware, Conventional magnetic recording (CMR), tarnish-resistant |
| Dimensions (wxdxh): | 101.85 mm x 146.99 mm x 26.11 mm |
| Weight: | 716 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
| Bundled with: | 3 years Seagate Rescue Data Recovery |
Aprašymas Seagate SkyHawk AI is a surveillance-optimized drive designed for NVRs with artificial intelligence (AI) for edge applications. Funkcijos Higher reliability Powerful processing to welcome workload challenges Zero dropped frames while supporting heavier workloads Enjoy consistent performance with built-in rotational vibration sensors Multi-bay support helps you meet your growing storage demands |
| Product description: | Seagate SkyHawk AI ST8000VE001 - hard drive - 8 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 8 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Features: | Rotation vibration sensor, ImagePerfect firmware, Conventional magnetic recording (CMR), tarnish-resistant |
| Dimensions (wxdxh): | 101.85 mm x 146.99 mm x 26.11 mm |
| Weight: | 716 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
| Bundled with: | 3 years Seagate Rescue Data Recovery |
Aprašymas
Seagate SkyHawk AI is a surveillance-optimized drive designed for NVRs with artificial intelligence (AI) for edge applications.
Funkcijos
Higher reliability
Powerful processing to welcome workload challenges
Zero dropped frames while supporting heavier workloads
Enjoy consistent performance with built-in rotational vibration sensors
Multi-bay support helps you meet your growing storage demands