Seagate Barracuda ST6000DM003 5400 RPM, 6000 GB
Gamintojas: Seagate
Prekės kodas (MPN): ST6000DM003
Prekės kodas (MPN): ST6000DM003
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 211,22 € | ||
| S2 | - / - | 320,50 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross weight: | 0.51 kg |
| Net weight: | 0.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 12.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.01 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Hard drive speed: | 5400 RPM |
| Capacity: | 6000 GB |
| Producer product name: | ST6000DM003 |
| Producer product family: | Barracuda |
| Hard drive size: | 3.5 " |
| Hard drive interface: | SATA |
| Gross depth (mm): | 150.00 mm |
| Gross width (mm): | 100.00 mm |
| Gross height (mm): | 25.00 mm |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Warranty: | 24 month(s) |
Aprašymas The Barracuda family has earned awards and accolades around the globe. This is because Seagate has demonstrated a commitment to introduce technologies that allow people to work faster, do more, and feel great about making an investment in proven technology. And, for those who want the biggest, high performance drive available, the Barracuda choice is without peer. Funkcijos High instantaneous (burst) data-transfer rates (up to 600MB per second) Native Command Queuing with command ordering to increase performance in demanding applications Quiet operation SeaTools diagnostic software performs a drive self-test that eliminates unnecessary drive returns State-of-the-art cache and on-the-fly error-correction algorithms Support for S.M.A.R.T. drive monitoring and reporting Supports latching SATA cables and connectors TGMR recording technology provides the drives with increased areal density Worldwide Name (WWN) capability uniquely identifies the drive |
| Gross weight: | 0.51 kg |
| Net weight: | 0.50 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 12.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.01 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Hard drive speed: | 5400 RPM |
| Capacity: | 6000 GB |
| Producer product name: | ST6000DM003 |
| Producer product family: | Barracuda |
| Hard drive size: | 3.5 " |
| Hard drive interface: | SATA |
| Gross depth (mm): | 150.00 mm |
| Gross width (mm): | 100.00 mm |
| Gross height (mm): | 25.00 mm |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Warranty: | 24 month(s) |
Aprašymas
The Barracuda family has earned awards and accolades around the globe. This is because Seagate has demonstrated a commitment to introduce technologies that allow people to work faster, do more, and feel great about making an investment in proven technology. And, for those who want the biggest, high performance drive available, the Barracuda choice is without peer.
Funkcijos
High instantaneous (burst) data-transfer rates (up to 600MB per second)
Native Command Queuing with command ordering to increase performance in demanding applications
Quiet operation
SeaTools diagnostic software performs a drive self-test that eliminates unnecessary drive returns
State-of-the-art cache and on-the-fly error-correction algorithms
Support for S.M.A.R.T. drive monitoring and reporting
Supports latching SATA cables and connectors
TGMR recording technology provides the drives with increased areal density
Worldwide Name (WWN) capability uniquely identifies the drive