SAPPHIRE NITRO+ AMD RADEON RX 7800 XT
Gamintojas: SAPPHIRE
Prekės kodas (MPN): 11330-01-20G
Prekės kodas (MPN): 11330-01-20G
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 839,59 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Sapphire NITRO+ Radeon RX 7800 XT - graphics card - Radeon RX 7800 XT - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7800 XT |
| Memory: | 16 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 19.5 Gbps |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Stream processors: | 3840 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Api supported: | Vulkan, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 6.157 cm x 32 cm x 13.485 cm |
Aprašymas The Sapphire NITRO+ Radeon RX 7800 XT video card is designed for gaming performance and visual aesthetics. With 16 GB of GDDR6 memory and AMD RDNA 3 Gaming Architecture, it delivers gaming experiences, supporting APIs like DirectX 12 Ultimate and Vulkan. The card's Tri-X Cooling Technology ensures it stays cool under pressure, while its support for up to 4 monitors allows for an immersive gaming setup. Additionally, the card boasts ARGB lighting, adding a personalized touch to your gaming rig. Whether you're a gamer or a creative professional, the Sapphire NITRO+ Radeon RX 7800 XT is designed to meet your needs, offering performance, advanced cooling, and stunning visuals. Funkcijos 16 GB GDDR6 SDRAM for high-speed gaming performance Tri-X Cooling Technology with triple fan design for efficient heat dissipation Supports DirectX 12 Ultimate and Vulkan for a gaming experience 4 monitor support with a maximum resolution of 7680 x 4320 for immersive gaming setups ARGB lighting for customizable aesthetics |
| Product description: | Sapphire NITRO+ Radeon RX 7800 XT - graphics card - Radeon RX 7800 XT - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7800 XT |
| Memory: | 16 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 19.5 Gbps |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Stream processors: | 3840 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Api supported: | Vulkan, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 6.157 cm x 32 cm x 13.485 cm |
Aprašymas
The Sapphire NITRO+ Radeon RX 7800 XT video card is designed for gaming performance and visual aesthetics. With 16 GB of GDDR6 memory and AMD RDNA 3 Gaming Architecture, it delivers gaming experiences, supporting APIs like DirectX 12 Ultimate and Vulkan. The card's Tri-X Cooling Technology ensures it stays cool under pressure, while its support for up to 4 monitors allows for an immersive gaming setup. Additionally, the card boasts ARGB lighting, adding a personalized touch to your gaming rig. Whether you're a gamer or a creative professional, the Sapphire NITRO+ Radeon RX 7800 XT is designed to meet your needs, offering performance, advanced cooling, and stunning visuals.
Funkcijos
16 GB GDDR6 SDRAM for high-speed gaming performance
Tri-X Cooling Technology with triple fan design for efficient heat dissipation
Supports DirectX 12 Ultimate and Vulkan for a gaming experience
4 monitor support with a maximum resolution of 7680 x 4320 for immersive gaming setups
ARGB lighting for customizable aesthetics