PALIT GeForce RTX 3070 GamingPro 8GB
Gamintojas: PALIT
Prekės kodas (MPN): NE63070019P2-1041A
Prekės kodas (MPN): NE63070019P2-1041A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 615,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Palit GeForce RTX 3070 GamingPro - graphics card - GF RTX 3070 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 14 Gbps |
| Core clock: | 1500 MHz |
| Boost clock: | 1725 MHz |
| Cuda cores: | 5888 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 6 cm x 29.4 cm x 11.2 cm |
Aprašymas Palit GeForce RTX 3070 GamingPro delivers stunning visuals, incredibly fast frame rates, and AI acceleration for gaming and creative applications. The GeForce RTX 3070 is powered by Ampere - NVIDIA's 2nd gen RTX architecture. Built with enhanced Ray Tracing cores and Tensor cores, advanced streaming multiprocessors, and high-speed G6 memory, it gives you the power you need to rip through the most demanding games. Funkcijos 0-dB TECH DrMOS Honeycomb bracket NVIDIA G-Sync |
| Product description: | Palit GeForce RTX 3070 GamingPro - graphics card - GF RTX 3070 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 14 Gbps |
| Core clock: | 1500 MHz |
| Boost clock: | 1725 MHz |
| Cuda cores: | 5888 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 6 cm x 29.4 cm x 11.2 cm |
Aprašymas
Palit GeForce RTX 3070 GamingPro delivers stunning visuals, incredibly fast frame rates, and AI acceleration for gaming and creative applications.
The GeForce RTX 3070 is powered by Ampere - NVIDIA's 2nd gen RTX architecture. Built with enhanced Ray Tracing cores and Tensor cores, advanced streaming multiprocessors, and high-speed G6 memory, it gives you the power you need to rip through the most demanding games.
Funkcijos
0-dB TECH
DrMOS
Honeycomb bracket
NVIDIA G-Sync