NETGEAR AX1600 4-Stream WiFi 6 Mesh Ext.
Gamintojas: NETGEAR
Prekės kodas (MPN): EAX12-100PES
Prekės kodas (MPN): EAX12-100PES
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
No mėn.
No mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | - | 103,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | NETGEAR EAX12 - Wi-Fi system - Wi-Fi 6 - wall-pluggable |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Wall-pluggable |
| Wi-fi system components: | Extender |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 1.6 Gbps |
| Features: | WPS, reset button, 4K UHD video streaming |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.11ac, IEEE 80 |
| Dimensions (wxdxh): | 6.84 cm x 5.23 cm x 14.9 cm |
| Weight: | 222 g |
| System requirements: | Apple MacOS, Microsoft Windows |
| Localisation: | Europe |
Aprašymas The NETGEAR AX1600 4-Stream Wi-Fi 6 Mesh Extender gives you better performance than a Wi-Fi 5 (802.11ac) extender. 4-Stream Wi-Fi with up to 1.6Gbps provides fast wireless speeds. It works with your existing Wi-Fi router & is ideal for 4K UHD streaming & gaming. Funkcijos Extends WiFi coverage by 1,200 sq. ft., creating a mesh network; connects up to 15+ devices Plug into any wall outlet and use your existing network SSID name so you never get disconnected as you move around your home or office AX1600 speed WiFi 6 powers up to 1.6Gbps speed for uninterrupted streaming, HD video gaming, and web conferencing Compatible with any wireless router or cable modem router; optimized for WiFi 6 routers and devices Plug in a computer, game console, streaming player, or other wired device into the 1 Gigabit Ethernet port for maximum speed Sets up in minutes with the Nighthawk app or press the WPS button to connect to your router |
| Product description: | NETGEAR EAX12 - Wi-Fi system - Wi-Fi 6 - wall-pluggable |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Wall-pluggable |
| Wi-fi system components: | Extender |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 1.6 Gbps |
| Features: | WPS, reset button, 4K UHD video streaming |
| Compliant standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.11ac, IEEE 80 |
| Dimensions (wxdxh): | 6.84 cm x 5.23 cm x 14.9 cm |
| Weight: | 222 g |
| System requirements: | Apple MacOS, Microsoft Windows |
| Localisation: | Europe |
Aprašymas
The NETGEAR AX1600 4-Stream Wi-Fi 6 Mesh Extender gives you better performance than a Wi-Fi 5 (802.11ac) extender. 4-Stream Wi-Fi with up to 1.6Gbps provides fast wireless speeds. It works with your existing Wi-Fi router & is ideal for 4K UHD streaming & gaming.
Funkcijos
Extends WiFi coverage by 1,200 sq. ft., creating a mesh network; connects up to 15+ devices
Plug into any wall outlet and use your existing network SSID name so you never get disconnected as you move around your home or office
AX1600 speed WiFi 6 powers up to 1.6Gbps speed for uninterrupted streaming, HD video gaming, and web conferencing
Compatible with any wireless router or cable modem router; optimized for WiFi 6 routers and devices
Plug in a computer, game console, streaming player, or other wired device into the 1 Gigabit Ethernet port for maximum speed
Sets up in minutes with the Nighthawk app or press the WPS button to connect to your router