NETGEAR 28PT GE POE+ Smart Switch
Gamintojas: NETGEAR
Prekės kodas (MPN): GS728TP-300EUS
Prekės kodas (MPN): GS728TP-300EUS
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 6 vnt. 1-5 d.d. 6 / - vnt. | 474,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | NETGEAR Smart GS728TP - switch - 24 ports - smart - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 Lite - smart |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100/1000 (PoE) + 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 192 W |
| Performance: | Bandwidth: 56 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 256 ACL entries: 480 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMP, IGMPv2, IGMPv3, MLD, MLDv2 |
| Remote management protocol: | RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 1, SNMP 2, SNMP 3, HTTPS, TFTP, HTTP |
| Features: | DHCP support, IGMP snooping, DHCP snooping, ACL support, DHCP client, Guest VLAN, broadcast storm protecti |
| Compliant standards: | IEEE 802.1x, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3x, IEEE 802.1D, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 80 |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 25.7 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 3.73 kg |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer warranty: | ProSAFE lifetime warranty |
Aprašymas GS728TP is Gigabit PoE/ PoE+ Smart Switche that comes with PoE capabilities on all ports and supports PoE+ with up to 30W of power budget on the first 8 ports, providing hardware investment protections so that the switch can support many more PoE powered devices and higher-powered devices down the road. There has also been an addition of high-powered PoE+ Smart Switch into the portfolio. It also comes with 4 dedicated Gigabit SFP ports for fiber connectivity. Funkcijos Designed for converged network, big or small Build a future-proof network with NETGEAR Network development made easy |
| Product description: | NETGEAR Smart GS728TP - switch - 24 ports - smart - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - L3 Lite - smart |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100/1000 (PoE) + 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 192 W |
| Performance: | Bandwidth: 56 Gbps |
| Capacity: | Virtual interfaces (VLANs): 256 ACL entries: 480 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMP, IGMPv2, IGMPv3, MLD, MLDv2 |
| Remote management protocol: | RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 1, SNMP 2, SNMP 3, HTTPS, TFTP, HTTP |
| Features: | DHCP support, IGMP snooping, DHCP snooping, ACL support, DHCP client, Guest VLAN, broadcast storm protecti |
| Compliant standards: | IEEE 802.1x, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3x, IEEE 802.1D, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 80 |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 25.7 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 3.73 kg |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer warranty: | ProSAFE lifetime warranty |
Aprašymas
GS728TP is Gigabit PoE/ PoE+ Smart Switche that comes with PoE capabilities on all ports and supports PoE+ with up to 30W of power budget on the first 8 ports, providing hardware investment protections so that the switch can support many more PoE powered devices and higher-powered devices down the road. There has also been an addition of high-powered PoE+ Smart Switch into the portfolio. It also comes with 4 dedicated Gigabit SFP ports for fiber connectivity.
Funkcijos
Designed for converged network, big or small
Build a future-proof network with NETGEAR
Network development made easy