NETGEAR 24PT GE Unmanaged Switch
Gamintojas: NETGEAR
Prekės kodas (MPN): GS324-200EUS
Prekės kodas (MPN): GS324-200EUS
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 4 vnt. 1-5 d.d. 4 / - vnt. | - | 135,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | NETGEAR GS324v2 - switch - 24 ports - unmanaged - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Performance: | Bandwidth: 48 Gbps Forwarding performance (64-byte packet size): 14480 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Features: | Cable length detection, fanless, EEE, QoS, auto duplex mode, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), WRR, WRR queuin |
| Compliant standards: | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 25.2 cm x 18 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 1.21 kg |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas NETGEAR 300 Series Gigabit Ethernet Unmanaged Switches provide easy, reliable, and affordable network connectivity for home and small offices. With these unmanaged plug-and-play switches, you can expand your network connections to multiple devices instantly. Just step up to GS316, GS324 or GS348 directly to avoid congestion due to stacking up lower port count switches and be ready for future expansion. Funkcijos Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables LED indicators for ease of use Energy-efficient technology for power savings Fanless design for silent operation Auto-negotiation for automatic connection at the highest common speed between switch and an end device Non-blocking switching architecture for maximum throughput at wire speed 802.1p QoS for traffic/frame prioritization Plug-and-play; no setup required Durable and rugged metal case Desktop or wall-mountable (5, 8, 16-port models); GS324 is desktop, wall-mountable, and rack-mountable (rack-mount kit included) Standards-based technology ensures interoperability with any standards based devices in the existing network |
| Product description: | NETGEAR GS324v2 - switch - 24 ports - unmanaged - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Performance: | Bandwidth: 48 Gbps Forwarding performance (64-byte packet size): 14480 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Features: | Cable length detection, fanless, EEE, QoS, auto duplex mode, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), WRR, WRR queuin |
| Compliant standards: | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 25.2 cm x 18 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 1.21 kg |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
NETGEAR 300 Series Gigabit Ethernet Unmanaged Switches provide easy, reliable, and affordable network connectivity for home and small offices. With these unmanaged plug-and-play switches, you can expand your network connections to multiple devices instantly. Just step up to GS316, GS324 or GS348 directly to avoid congestion due to stacking up lower port count switches and be ready for future expansion.
Funkcijos
Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables
LED indicators for ease of use
Energy-efficient technology for power savings
Fanless design for silent operation
Auto-negotiation for automatic connection at the highest common speed between switch and an end device
Non-blocking switching architecture for maximum throughput at wire speed
802.1p QoS for traffic/frame prioritization
Plug-and-play; no setup required
Durable and rugged metal case
Desktop or wall-mountable (5, 8, 16-port models); GS324 is desktop, wall-mountable, and rack-mountable (rack-mount kit included)
Standards-based technology ensures interoperability with any standards based devices in the existing network