NETGEAR 10-Port Gb Smart Managed Pro SW
Gamintojas: NETGEAR
Prekės kodas (MPN): GS110TP-300EUS
Prekės kodas (MPN): GS110TP-300EUS
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
Li mėn.
Li mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 204,07 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | NETGEAR Smart GS110TPv3 - switch - 8 ports - smart |
| Device type: | Switch - 8 ports - smart |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE) + 2 x SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 55 W |
| Performance: | Switching fabric bandwidth: 20 Gbps Forwarding performance (64-byte pa |
| Capacity: | Packet buffer size: 512 KB ACL entries (ingress): 100 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 10KB |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, IGMPv3, static IPv4 routing, MLDv2, MLD |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, IPv6 |
| Features: | IGMP snooping, Syslog support, DoS attack prevention, port mirroring, DiffServ support, store and forward, |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 8 |
| Power: | DC 54 V |
| Dimensions (wxdxh): | 23.6 cm x 10.1 cm x 2.7 cm |
| Weight: | 610 g |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer warranty: | NETGEAR lifetime warranty |
Aprašymas The GS110TPv3 adds full 8 port PoE support for deployment of modern PoE devices. Cautious spender organizations can now deploy PoE devices connected to a cost effective switch, with a reasonable PoE power budget of 55W. Each port can provide up to 30 watts to power up connected devices. Fanless, the GS110TPv3 supports perfectly silent desktop operation or wall mounting. Funkcijos Non-blocking switching with 16Gbps and 20Gbps Fanless switches for silent operation in noise sensitive environment Layer 3 static routing with 32 routes (IPv4) for inter-VLAN local routing Advanced VLAN support for better network segmentation Auto "denial-of-service" (Dos) prevention IGMP Snooping and Querier for multicast optimization Rate limiting and priority queuing for better bandwidth allocation Port mirroring for network monitoring Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az) for maximum power savings Cable test to troubleshoot connection issues SNMP v1, v2c, v3 and RMON remote monitoring |
| Product description: | NETGEAR Smart GS110TPv3 - switch - 8 ports - smart |
| Device type: | Switch - 8 ports - smart |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE) + 2 x SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 55 W |
| Performance: | Switching fabric bandwidth: 20 Gbps Forwarding performance (64-byte pa |
| Capacity: | Packet buffer size: 512 KB ACL entries (ingress): 100 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 10KB |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, IGMPv3, static IPv4 routing, MLDv2, MLD |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, IPv6 |
| Features: | IGMP snooping, Syslog support, DoS attack prevention, port mirroring, DiffServ support, store and forward, |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 8 |
| Power: | DC 54 V |
| Dimensions (wxdxh): | 23.6 cm x 10.1 cm x 2.7 cm |
| Weight: | 610 g |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer warranty: | NETGEAR lifetime warranty |
Aprašymas
The GS110TPv3 adds full 8 port PoE support for deployment of modern PoE devices. Cautious spender organizations can now deploy PoE devices connected to a cost effective switch, with a reasonable PoE power budget of 55W. Each port can provide up to 30 watts to power up connected devices. Fanless, the GS110TPv3 supports perfectly silent desktop operation or wall mounting.
Funkcijos
Non-blocking switching with 16Gbps and 20Gbps
Fanless switches for silent operation in noise sensitive environment
Layer 3 static routing with 32 routes (IPv4) for inter-VLAN local routing
Advanced VLAN support for better network segmentation
Auto "denial-of-service" (Dos) prevention
IGMP Snooping and Querier for multicast optimization
Rate limiting and priority queuing for better bandwidth allocation
Port mirroring for network monitoring
Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az) for maximum power savings
Cable test to troubleshoot connection issues
SNMP v1, v2c, v3 and RMON remote monitoring